#madeforrun – APLIKACE

Sandra, 9 dubna, 2017

Tak jak vám jde běhání? Mám radost, že se mnou sdílíte svoje běžecké úspěchy. Jak na Instagramu nebo na Facebooku. Musím říct, že mě to hrozně motivuje. Zrovna ve středu se mi totiž fakt nechtělo, ale vy jste mě svým způsobem „dokopali“ 🙂

V dnešním článku jsem si pro vás připravila aplikace na mobil, díky kterým se ještě víc namotivujeme. Zároveň nás hodně z nich může posunout zase o level výš.


NIKE RUN PRAGUE

S touhle aplikací jsem začínala. Hrozně mě bavilo, jak se mi tam sčítaly kilometry a já viděla, kolik už mám naběhnuto celkem. Pamatuji si, jak mi přítel slíbil, že dostanu přívěsek od Pandory, až budu mít naběhnutých 100 km. To byla docela fajn motivace a já běhala jak o život 😀

V téhle aplikaci se můžete propojit s přáteli a porovnávat se, můžete si nastavit běžící program, podle toho čeho chcete docílit, a můžete tu sbírat různá ocenění. Což je samozřejmě super motivační, když vám týpek v aplikaci zahlásí, že jste zase udělali nějaký pokrok a dá vám za to trofej 🙂

Mimochodem přívěsek jsem dostala. Doteď mi na náramku visí malá teniska 🙂

PUMATRAC

Mezi moje nejoblíbenější a momentálně nejvíc používané patří PUMATRAC. Tuhle aplikaci jsem si původně stáhla kvůli závodu Wings for life, protože PUMA byla partnerem akce a v aplikaci mi to přímo hlásilo, kdy auto vyjelo, kdy zrychlilo, atd

V téhle aplikaci je poměrně těžké propojit se s přáteli a sledovat jejich pokroky. Za to tady máte možnost zvolit si kromě běhu i jiné aktivity (kolo, chůze, lyžování…) a můžete si ukládat oblíbené trasy. Takže zase vidíte, jestli se zlepšujete a jestli jste rychlejší. Krom toho si tady můžete vyhledat i oblíbené trasy ve vašem okolí. Takže třeba zase objevíte nová zákoutí.

SPOTIFY

Při běhu se neobejdu bez hudby. Jakmile jsem totiž jen se svými myšlenkami, přemýšlím celou dobu nad tím, jak už nemůžu a že už chci zastavit. Hudba mě dokáže skvěle nakopnout. A ideálně, pokud písničku znám a můžu si v duchu pobroukávat.

Krom toho na Spotify je nespočet running playlistů. Dokonce i takové, které se přizpůsobí vašemu tempu.

 

KROKOMĚR

Možná si teď říkáte, co blázním a dávám do článku o běhání krokoměr. Ale vše má svůj důvod. Pokud nějaký den nestihnete běh nebo máte zrovna den odpočinku, zkuste alespoň ujít dostatečný počet kroků. Denně bychom měli ujít 10.000 kroků a z toho 4.000 svižnější chůzi.

Většina telefonů má už krokoměry zabudované. A pokud ne, jednoduše si ho stáhněte.

 

WORK OUT

Běh byste měli doplnit i cvičením. Já většinou cvičím hned po běhu než se začnu protahovat. Skvělé aplikace, které vám se cvičením pomůžou jsou například: Nike+ Training nebo 7 minut workout.  A každý určitě znáte Kaylu Itsines. Můžete cvičit buď podle jejího programu, který si ideálně vytiskněte nebo podle její aplikace Sweat Kayla. Tam najdete tipy jak cvičení, jídlo a ostatní. Jediná nevýhoda – aplikace je placená. Cca 55 EUR za 3 měsíce.

STRETCHING

Stretching je jedna z částí, kterou byste nikdy neměli vynechávat! Protáhněte se před během, ale hlavně se pořádně protáhněte po běhu! Nejenom, že vás nebude druhý den tolik všechno bolet, ale hlavně si zlepšíte ohebnost, flexibilitu a snížíte si riziko svalových poranění.

Pokud nevíte, jak na to, mám pro vás pár tipů na aplikace.

 

PITNÝ REŽIM

A víte, co je ještě hrozně důležité? Dodržovat pitný režim! Já osobně s tím mám hrozný problém a občas se divím, že nejsem úplně dehydrovaná s tím malým množstvím vody, který za den vypiju. Proto jsem si stáhla aplikaci, která mi připomíná pít. Tělo si na to postupem času zvykne a vy už ani nebudete potřebovat, aby vám to aplikace připomínala.

Já používám – DRINK WATER REMINDER


Pokud máte i vy nějakou aplikaci, bez které se při cvičení a běhu neobejdete, napište mi ji do komentáře. Ráda se na ni podívám!

Běhu zdar

S.

Recommended articles

This error message is only visible to WordPress admins

Error: No posts found.

Make sure this account has posts available on instagram.com.

#Instagram
#madeinprague