#madeforrun – OBLEČENÍ

Sandra, 5 dubna, 2017

Říkala jsem si, kterým článkem začít – protažením, během samotným nebo snad jídlem? Ale pak mi to došlo – všechno začíná nahozením sportovního oblečení. To je totiž ten úplně první krok a první přemožení toho hlasu někde v naší hlavě, který říká, abychom raději zůstali doma na gauči!

Nebudu vám lhát. Vždycky když si koupím nějaké nové sportovní oblečení, nějak mám mnohem větší chuť vyběhnout. Jako když si koupíte nový triko – jasně, že si ho vezmete hned druhý den na sebe do práce / do školy. Prostě ho chcete zkusit. Btw tohle si možná zapište do té motivace, proč běhat 😀 Ale ne že zase budete každý den nakupovat nová trika!

Pokud nechcete v oblečení nechat moc peněz (občas to jsou hrozné pálky i za ponožky), mrkněte do slev. Klidně i na internet. Ačkoliv pokud si budete kupovat zrovna boty a sportovní podprsenku, které fakt musí sedět, tak ty určitě zkoušet raději v obchodě! O těch se ještě dozvíte níže v článku.

Pár tipů na e-shopy, kde jsou zrovna slevy:

PUMA

ADIDAS

ASOS


BOTY

Pokud tedy nemáte doma to správné oblečení, zajděte do obchodu a na běh se vybavte. Určitě se vám pak poběží líp, když se budete cítit dobře. Pokud ale nechcete utrácet za oblečení, investujte alespoň do bot. Ty jsou základ. Když budete běhat v blbých botách, můžete si naopak ublížit než posílit zdraví.

Mám pro vás pár tipů, jak vybrat tu správnou obuv:

  1. První bod je zřejmý, bota vám musí být pohodlná! Na to vždycky dejte nejvíc.
  2. Říká se, že byste měli nosit o něco větší botu než máte normálně. A to hlavně kvůli tomu, aby se vám nedotýkal palec boty.
  3. Vybírejte si boty, které jsou hezky odpružené a měkké. Určitě neběhejte v tenké podrážce!
  4. Nezapomeňte, že běžecké boty taky nemají nekonečnou životnost. I když budete mít botu jen rok, ale budete běhat fakt pravidelně, měly byste ji vyměnit. A to hlavně pokud zjistíte, že máte sešlapanou podrážku. S těma rovnou do koše nebo maximálně na procházky na chatu. V tu chvíli totiž bota už nemá takovou funkci, jakou potřebujete.
  5. Ideální je mít alespoň dva páry bot. A ty střídat. Zajistíte si tak menší riziko zranění. Krom toho jsme i sama zjistila, že každá bota je prostě stavěná jinak. Takže když je častěji střídám, méně mě bolí nohy.

Pokud chcete mít jistotu a mít tu nejlepší obuv, zajděte si na měření došlapu při běhu, kdy přesně zjistíte, která bota je pro vás ta nejlepší. Info zde.

Já mám momentálně na běh tyhle boty a jsem s nimi moc pokojená. I když tedy s těma vpravo víc. 🙂

Vlevo: Puma Ignite Dual, vpravo: Puma Ignit v2

 

 SPORTOVNÍ PODPRSENKA

Pro nás holky je podle mě druhá nejdůležitější věc podprsenka. Zapomeňte na klasické s kosticemi. Na běh potřebujete pořádnou oporu a pohodlnost. Proto do téhle věci taky investujte. Vyplatí se to.

Četla jsem články, jak takovou správnou podprsenku vybrat a docela jsem u toho pobavila. Profíci doporučují zůstat v podprsence v obchodě 10-15 minut a zkoušet různé cviky a protahování. Když jsem to četla Martinovi, docela se mi vysmál a prohlásil, že se mnou už nikdy nepůjde nakupovat, jestli budu v kabince 15 minut cvičit 😀 Takže moje doporučení – ať vás hlavně nikde netáhne, netlačí. Pokud se v ní můžete normálně hýbat a odpovídá vaším potřebám, berte ji!

Já mám hrozně ráda podprsenky od Adidasu z kolekce Stella McCartney. Jsou pohodlné a hlavně krásně barevné a veselé 🙂


JAK SE OBLÉCT

Boty máme, jdeme na oblečení. Věčná otázka je – jak se mám obléct do určitého počasí. Na tohle mám takový děsně easy trick. Obléknu se, vylezu na balkon a když je mi zima jen trochu, je to přesně ono 😀 Omlouvám se, ale lepší doporučení ze sebe nedostanu. V zimě se prostě obléknu víc, vezmu si hlavně něco na hlavu a na krk. Když je velká zima, tak i rukavice. V létě běhám v šortkách a tílku. V tomhle jarním počasí vybíhám převážně v legínách, triku a šusťákové bundě, která je lehká, takže když je mi vedro, omotám ji kolem pasu.

Nesmíte zapomenout, že při běhu se rychle zahřejete, takže se zbytečně nenabalujte!


DOPLŃKY

Nikdy neběhám bez pásku na mobil. To hlavně kvůli tomu, abych mohla poslouchat hudbu a měřit si běh.

Další důležitým bodem jsou tedy logicky sluchátka. Můžete používat klasický nebo si koupit přímo běžecké. Ty jsou ideální hlavně v tom, že vám nepadají z uší. Já mám tyhle, ale už je mám pár let. Teď už se dělají i bez drátů jen na bluetooth. Takže pokud vám kabely při běhu překáží, doporučuji podívat se po takových.

Pokud jste trochu větší běžci nebo třeba jen rádi běháte s vodou, můžete si pořídit pásek na vodu.

Pokud nosíte s sebou víc věcí – což se snažte nedělat, čím lehčí, tím lepší, pořiďte si běžeckou ledvinku. Já jí občas nosím, když potřebuji někam dát klíče, kapesníky, knížku, atd. Například minule při běhu do práce jsem někam potřebovala dát dioptrické brýle –  takže tohle je pak ideál!

 


Nezapomeňte se pochlubit na Facebooku vašimi sportovními modely. Co se vám nejvíc osvědčila a bez čeho si běh neumíte představit!

Těším se!

S.

Recommended articles

This error message is only visible to WordPress admins

Error: No posts found.

Make sure this account has posts available on instagram.com.

#Instagram
#madeinprague