DENÍČEK Z MEXIKA – PLAYA DEL CARMEN (ACANTO BOUTIQUE HOTEL)

Sandra, 2 dubna, 2017

PLAYA DEL CARMEN

Playa del Carmen leží na mexickém poloostrově Yucatán a je přesně mezi Cancunem (kde je letiště) a Tulumem (o kterém jsem psala minule – zde). Je to město se vším všudy a dokonce má i svojí 5th Avenue, které místní říkají Quinta a která je středem celého letoviska Playa del Carmen. Tahle třída je plná těch nejluxusnějších obchodů a krásných (a drahých) hotelů.

O Playa del Carmen se říká, že je střediskem především Evropanů, ale upřímně, mně přišlo, že to tam je samý Američan. A to, že jste v turistické části, poznáte i tak, že se kolem vás občas mihne Čech nebo Slovák.

Schválně, zadejte si Playa del Carmen do vyhledávání na googlu a vyskočí vám zřejmě jedny z nejkrásnějších pláží, které jste kdy viděli. Upřímně bych docela ráda věděla, kde to fotili. Protože za mě to bylo rozhodně největší zklamání celé dovolené. Nutno ale podotknout, že průvodce uvádějí, že severně, směrem ke Cancúnu, jsou prý ty nejkrásnější pláže Mayské riviéry. Takže jsem je třeba jen nenašla. Nicméně budete-li chtít pláž alespoň nějak hezkou, nehledejte ji u města. Tam je pláž ošklivá, špinavá a přeplněná lidmi. Jak se ale říká, kdo hledá ten najde, a tak když se vydáte trošku dál z města (vlastně jenom stačí utéct z té 5th Avenue, která je šíleně dlouhá), narazíte na poměrně hezkou pláž, která je čistá a dá se tam i koupat. Rozhodně bych ji ale neoznačila za nekrásnější.

pláž Playa del Carmen

UBYTOVÁNÍ

Jak jsem říkala – Playa del Carmen je poměrně hodně hlučné město, proto jsem byla nadšená, že náš hotel byl doslova oáza klidu. A to i přes to, že byl hned v postranní uličce u 5th Avenue. Hotel se jmenoval Acanto Boutique Hotel a uprostřed něho skrýval dokonce hezký malý bazének.

Vždycky mi udělají hroznou radost drobné personalizované vzkazy. Takže mě uvítání v pokoji: Welcome Sandra fakt potěšilo. Jako druhá věc mě vždycky nadchne koupelna. Ty malé šampónky a mejdlíčka. Já jsem na to skoro úchyl a děsně mě baví si čuchat, jakou vůni daný hotel zvolil. Kolikrát si je pak beru domu (Sandra zlodějka) a připomínám si doma tu atmosféru.

Pokoj byl poměrně malý, ale příjemný. Já si hlavně užívala fakt, že  si po týdnu můžu vlézt do pořádně horké sprchy a zapnout si telku (fuj fuj Sandro, styď se). Měli jsme i přístup na terasu, kde byl výhled na město a moře. Dokonce na ní měly i grily, takže pokud byste měly chuť na grilování na střeše pod karibským sluníčkem, máte příležitost.

Jediný nepříjemný byl fakt, že pokoj byl oddělen je zamčenými dveřmi od druhého pokoje, kde někdo zrovna bydlel. Takže jsme večer mohli slyšet komplet plány sousedů na druhý den. A to bylo docela dost otravné. Pokud se tam tedy budete ubytovávat, doporučuji si tohle zjistit, případně si zařídit pokoj bez takového propojení apartmánů.

 

MY DIARY

Jak už jsem psala výš, Playa del Carmen je šílenství. Proto jsme po příjezdu do tohohle města byli hrozně zklamaní. Především, když jsme jeli z takových dokonalých míst plných přírody. Po příjezdu jsme se šli podívat po městě. Trapně jsem zašla i do HaM, protože mě hrozně zajímalo, co tady prodávají. A verdikt – úplně to stejné, co u nás. Akorát tam neznají péřovky a zimní čepice.

Z toho blázince a věčného pokřikování prodejců jsme byli hned úplně hotoví a hlavně nám nebylo ještě pořád úplně nejlíp. Takže jsme se chtěli jen najíst a jít si lehnout. O restaurace v tomhle městě není nouze, ale pokud nechcete utratit majlant a máte už dost tacos a buritos, možnosti vám hned ubydou. Proto jsme zvolili grill – BBQ TEXAS, které slibovalo křupavá křidélka a výborné Burgery. Zkrátím to – nic odpornějšího jsem v životě nejedla. Jídlo jsme nechali jedno úplně celé. A to se ještě obsluha ksichtila, že jsme jim nenechali dýško. Takže prosím vás, do téhle restaurace fakt ne!

Po cestě domů jsme měli jasno – tady v tom městě nebudeme. Proto jsme se rozhodli koupit si na ty poslední dva dny výlety a zažít taky něco z historie Mexika.

CHICHÉN ITZÁ

První výlet byl do zříceniny majského města Chichen Itza. Kde se nachází známé chrámy (já jim říkám pyramidy), které sloužily k lepšímu propojení s bohy. Nejvíc mi v hlavě utkvěla zajímavost, že pravidelně probíhalo obětování lidí. Na to, kdo bude obětovaný probíhal docela složitý systém – šaman na někoho prostě ukázal prstem. To mi přišlo děsivý…

Je to hezký areál a stavba je to nádherná. Jen je škoda, že už se na ně nemůže šplhat. Důvod je prý to, že se to pod návalem turistů ničilo, ale hlavně tam bylo i pár smrtelných nehod. Přeci jen, jsou to poměrně prudké schody a určitě se to nedoporučuje nikomu, kdo trpí na závratě. Pokud ale chcete i na nějaký chrám vylézt, jeďte raději do městečka Coba.

Důležitá informace – nejezděte tam s cestovkou. Náš výlet trval celý den, kdy návštěva Chichen Itza byla ale z těch několika hodin jen hodina! Ostatní čas jsme zastavovali na různých místech, kde se nám něco snažili prodat. Děsný. Určitě tedy doporučuji vydat se spíše na vlastní pěst. Pronajměte si auto, vstup je taky poměrně levný a pokud vám jde o průvodce – na místě je jich hned několik.

Po cestě domů jsme se ještě zastavili na koupání ve skalách, což byl hezký zážitek, ale bylo tam šíleně lidí. Takže zase – doporučuji jet na vlastní pěst a ideálně vyjet brzy ráno. To platí i pro všechny ostatní památky.

COZUMEL ISLAND

Tady zase cestovku doporučuju. Na vlastní pěst bych toho totiž zdaleka neviděla tolik. Cozumel Island je ostrov jen 30 minut lodí z Playa del Carmen.

Po docela divoké cestě na obrovských vlnách a lehké nevolnosti jsme měli jako první v plánu beach park. Tam jsme začali šnorchlováním. Což bylo super, protože ryby už byly na lidi asi docela zvyklé a nebály se plavat úplně u nás.  Potom nás čekal dokonalý oběd formou švédských stolů. Po jídle jsme se vydali na procházku areálem, kde se seznámíte víc se životem mayů a dokonce tam mají i krokodýly. Občas jim prý utečou mláďata, takže kdybyste viděli na cestě malého krokodýla, nepanikařte! 😀 Krokodýli prý vidí jen to, co se hýbe.

Pak nás čekalo už jen lachtaní vystoupení a hurá do jeepů směr maják. Ten je nejenom zajímavý svou majestátností, ale i tím, že z něj máte výhled na dvě vody – moře a lagunu, které rozděluje jen úzká cesta. Jen pozor – do lagůny nelezte. Je plná krokodýlů.

Po cestě domů byla zastávka na Tequila tasting. Po pár panácích a pár koupených lahvích na doma jsme opět sedli do jeepů (ano, dokonce jsme i řídili, prý se to tam nějak moc neřeší a když si panáků nedáte moc, je to v pohodě :D) a jeli už směr přístav, kde jsme sedli na loď zpět Playa del Carmen.

 

 

 


No a to je z našeho cestování vše.  Pak už nás jen čekala opět ta dlouhááá cesta domů a návrat do reality. O Mexiku vás už čeká jen poslední článek – shrnutí, tipy, rady a nějaké postřehy. Pak už vám s ním dám pokoj a budu přemýšlet o další destinaci. 🙂 Máte nějaké návrhy? Případně kam se tenhle rok chystáte vy?

S.

 

 

Recommended articles

This error message is only visible to WordPress admins

Error: No posts found.

Make sure this account has posts available on instagram.com.

#Instagram
#madeinprague