POPRVÉ DRUŽIČKOU

Sandra, 26 března, 2017

Někdo vnímá rychlost plynutí času podle dětí a toho, jak nám rostou před očima. Já momentálně vnímám rychlost času podle těch všech fotek, které najdete v článku. Přijde mi to totiž jako včera, co nás Klárka pozvala do kavárny, aby nám řekla o té velké novince. No a teď už je den po svatbě a já si připomínám, že se to fakt stalo, podle tetování, které mám na ruce a svatebních koláčků, které k tomu přikusuju.. 🙂


„Ahoj holky, nemáte čas na kafe? Stačí alespoň na chvilku“. Upřímně, podle toho alespoň na chvilku mi bylo jasné, že nejdeme tlachat o tom, jak se nám daří v práci a jaký byl víkend. Ale že nám Klárka chce říct něco velkého. Helča tipovala, že je těhotná, já, že bude svatba. Tentokrát jsem vyhrála.  Po obdivování prstýnku a utírání slz štěstí uplynuly 3 měsíce a my stojíme před kostelem a čekáme, až nám přijede ta naše nevěsta.

Jsem sice citlivka, ale na veřejnosti se snažím moc nedojímat. Na to jsem moc velká konzerva. Když jsem ale viděla kráčet Kláru náměstím, v bílých šatech, kyticí v ruce a blaženým úsměvem, rozklepala se mi kolena.  Musela jsem ji obejmout. Sobecky kvůli tomu, abych se uklidnila a taky abych zjistila, že se to fakt děje a ona přede mnou opravdu stojí ve sněhobílých šatech. V hlavě mi  už jen proběhlo „Tak a je to tady, jdeme na to! „. Pak už jen sotjím v kostele, seřazená s ostatními družičkami a za krásných zvuků varhan kráčíme chodbou k oltáři

Klárka je věřící, proto mohla mít svatbu v kostele. Kosteli mají obecně svoje kouzlo. Vždycky ve mě budily respekt a zároveň mě ohromovaly svojí nádherou. Vždycky, když do nich vstoupím, neubráním se otázce, jak to sakra dokázali postavit, i když neměli všechny ty technologie, co máme teď.

Každopádně jak jsem říkala – Klárka je věřící, takže svatba se vedla v křesťanském duchu. O to zajímavější to ale bylo. Průběh svatby je jiný, Takový víc tradičnější. A vlastně i samotná příprava probíhá jinak. Kor když jeden z novomanželů věřící není.  To potom musí chodit na taková sezené ke knězi, kde je připravuje na společný život. Je to vlastně takový psycholog, se kterým se připravujete jak na radosti, ale i starosti společného života.

Jak ale probíhala svatba samotná. Kněz nás uvítal a řekl na úvod pár slov. Potom se četlo z Bible a následovali sliby novomanželů.  To jsem se dojala podruhé. To když, teď už manžel, sliboval nevěstě z očí do očí věčnou lásku. Já být na místě nevěsty, tak se rozbrečím a už ze mě asi nikdo nedostane ani slovo. Klárka to ale zvládla statečně a odmlčela se jen na pár sekund.

Mezi tím hrály varhany, což pro mě byl jeden z největších zážitků. Je to naprosto dokonalá hudba, po které jsem úplně měla husí kůži a mimo jiné, slyšeli jste někdy hudbu od Gorillaz na varhany? Varhaníkem byl totiž kamarád ženicha, tak si mohl dovolit trochu „větší odvaz“ než klasiku 🙂

Po krásných slibech a polibcích, navléknutí prstýnku a potvrzení manželství papírově černém na bílém, probíhalo focení před kostelem, gratulace, házení rýže, dělání bublin a další krásnosti.

A pak už následovaly jen bujaré oslavy. Klára vybrala dokonalé místo. Dokonalé proto, že bylo jejich! Přesně odpovídalo tomu, jací jsou. A to je na tom vše nejdůležitější, aby místo sedlo novomanželům.  Tancovalo se, pilo se, objímalo se a jedlo se. Bylo to přesně takové, jaké to mělo být a myslím, že si to všichni moc užili.

Hrozně se mi líbil nápad, udělat tetování se jmény novomanželů. Všichni byli potetování. Někdo to měl decentně na ruce, někdo na krku. No byla to krása. To je takový tip pro vás, kdybyste chtěli mít pak něco hezkého a originálního na svatbě. 🙂

No a informace nakonec – kytici jsem nechytla, tak na článek Poprvé nevěstou si ještě budete muset počkat(i když teoreticky – mohla bych ten článek fakt pojmenovat poprvé nevěstou? Nebylo by to pro budoucího manžela trochu stresující? :D) A já alespoň budu mít čas všechny ty svatební pocity vstřebat.  A hlavně zvyknout si na nové jméno Klárky. Pořád bojuju s myšlenkou, jestli si ho přepsat v telefonu nebo ne. Budu vůbec vědět, kdo mi volá? 😀

A tak ještě jednou přeju novomanželům to nejlepší na světě. Ať jsou šťastní, pořád tak zamilovaní a ať už jsou na všechno pořád dva – napořád! Dokud tedy nebudou tři, čtyři. Na to se těším nejvíc!!


Tak to je z dnešního rozněžnění vše.

S láskou

S.

Recommended articles

This error message is only visible to WordPress admins

Error: API requests are being delayed. New posts will not be retrieved.

There may be an issue with the Instagram access token that you are using. Your server might also be unable to connect to Instagram at this time.

Error: API requests are being delayed for this account. New posts will not be retrieved.

There may be an issue with the Instagram Access Token that you are using. Your server might also be unable to connect to Instagram at this time.

Error: No posts found.

Make sure this account has posts available on instagram.com.

#Instagram
#madeinprague