Deníček z Mexika – tulum (LUV TULUM)

Sandra, 24 března, 2017

TULUM

Jak jsem již psala v minulém článku, Tulum je dokonalé místo. Víte vůbec, co znamená TULUM? Vzniklo to z TOO LOOM, což znamená stěna. Tulum bylo totiž opevněné město, které bylo z jedné strany chráněné strmými útesy s výhledem na moře a z druhé strany zdí asi 4 m vysoké.

V dnešní době je Tulum krásným turistickým místem plném přírody, hotelů a restaurací. Jo a taky tu je hrozně dlouhá a krásná pláž!

A ačkoliv nerada někoho upřednostňuji, z celé Majské riviéry jsem si ho oblíbila nejvíc. Možná je to tím, že co se turistické návštěvnosti týče, není to zase tak dlouho, co se stalo populárním. Například pořádnou silnici tam udělali teprve 4 roky zpět. A hotel, ve kterém jsme byli ubytování byl starý pouhých 8 let. To dávám celému místu nádech ještě jakési nedotknutelnosti, a to i přesto, že na pláži teď najdete hotel vedle hotelu.

Nehledě na to, že hned v blízkém okolí najdete ruiny Tulum, které jsou umístěny na útesu s výhledem na tyrkysovou vodu Karibiku.

Místo mě zkrátka očarovalo a mám pocit, že mám pro něj slabost. Tak moc bych se tam chtěla ještě jednou vrátit. Snad po přečtení článku i vy zatoužíme po tom tohle místo navštívit a okusit kousek majské kultury


LUV TULUM

Pokud hledáte místo, které má nejenom originální ubytování a božskou pláž, ale i v něm vládne rodinná atmosféra, má krásný příběh a ještě je ekologické – zavítejte do LUV Tulum.

Hotel vybudovala před 8 lety slečna Renata, které v tě době bylo 28 let a byla na něj úplně sama. A sama si ho taky vypiplala. Každý jediný detail je udělán zásahem její ruky a je zaměřen na majskou kulturu.  Možná právě díky tomu je každý pokoj jiný a každý originální.  

My měli štěstí, že jsme mohli potkat manažera hotelu Carlose, který nám o rodinném hotelu řekl víc. No, i když zase taková náhoda to nebyla. Carlos si totiž zakládá na osobním a přátelském přístupu a proto ho v areálu potkáte každý den. Krom toho každý večer se na baru setkávají hosté, kde všichni i s Carlosem popíjejí drinky a vypráví svoje životní příběhy.  

A tak nám Carlos, bývalý právník, povídal o hotelu LUV TULUM.

LUV Tulum je opravdu krásné a originální místo. Po vstupu do areálu narazíte na recepci a plážový bar, kde je nápis happy hour all day. Už to vás obměkčí (nebo to byl ten welcome drink?). Když pokračujete dál, najdete 16 pokojů v chatkách přímo na pláži.

V Tulumu jde hodně o spojení s přírodou, proto jsou možná chatky na pláži postavené ze dřeva a hotel využívá 100% solární energie. A samotné koupelny používají pečlivě filtrovanou mořskou vodu.

Po vstupu do pokoje vás na první pohled zaujme majský design v kombinaci s takovým tím karibským luxusem. Postel s nebesy, velká okna, plno krásných detailů jako lahev ve stěně, lampa ve tvaru slona nebo skříň udělaná z větví. Když pak dostanete pokoj ještě úplně u pláže s terasou, na které je zavěšená houpací síť, dokonalost sama.

Na soukromé pláži máte nejen klasická lehátka, ale i postel s polštáři. Pláž je pořád krásně čistá. Což není náhoda, ale tvrdá práce hotelu.  Na pláži je také sprcha a neustálý barový servis. Hotel si skutečně zakládá na osobním přístupu, a tak je bar s restaurací otevřen pouze pro hosty a obsluhující personál se jména hostů rychle učí. 

Hotel nabízí jak snídaně, tak obědy, které nemají chybu. Za sebe můžu doporučit Guacamole, Club sendwich nebo třeba salát s kuřecím masem a avokádem. Mňam.  Skvělé je, že všechny potraviny jsou úplně čerstvé. Večeře tu nehledejte a zajděte do některé ve městě. Máte chuť na něco mexického, pizzu, těstoviny, mořské plody? Všechno najdete. Za nás můžeme doporučit restauraci Mur Mur, kde vidíte přímo do kuchyně nebo hotel Casa Violeta (je asi 100 metrů od LUV) – kde mají skvělou pizzu a krásný výhled na pláž. A na drinky už zpátky do hotelu, ať si můžete popovídat s ostatními hosty.

Krom toho tu máte k dispozici rezervaci výletu na památky s průvodcem Frediem nebo kola, na kterých můžete objevovat město.

A pro zajímavost – ubytovávají se tu i mexické a americké celebrity. Mimo jiné tu trávila dovolenou manželka Jean Paul Belmonda! A já. Haha


MY DIARY

Vždycky jsme se těšili, jaké bude další místo. Nejdřív jsme byli ve velkém městě, potom v džungli, pak v absolutním luxusu a teď jsme se ocitli v ráji. LUV Tulum měl všechno, co jsem si mohla představit a upřímně – vydržela bych tam klidně měsíc. Nejenom, že to tam je hezké, ale i na památky je to blízko.

Po příjezdu jsme dostali welcome drink, což byla místní specialita – něco jako Margarita s chalapeňos. Po přesunu na pláž jsme pokračovali piňacoladou – no padly asi 4 a na tom sluníčku nic moc  Z pláže jsem měla radost – bylo na ní soukromí, krásná lehátka (i taková, která vypadala jako postel) a krásné čisté moře s vlnami. To se vždycky vrátíme s Máťou do dětských let a blbneme v nich jak malý děti. Dokud se to nezvrtne do toho, kdo koho utopí až máme slané vody plné břicho.

První den jsme tedy strávili na pláži. Konečně. Jiné dny jsme totiž spíš cestovali nebo někde objevovali, ale čas na to, plácnout se vyloženě na pláž jsme neměli. Nebo jsme ji možná moc nevyhledávali. My nejsme úplně válecí dovolenkáři. Když už někdě jsme, chceme to tam poznat a nebo nás strašně baví sedět jen tak na v restauraci nebo na baru. Popíjet koktejly a kochat se. Takže tenhle válecí den pro nás byla změna – ale příjemná. Asi se nebudete divit když vám řeknu, že jsme se zase spálili. Já vím, kůže si všechno pamatuje a vrátí mi to. Když to karibský sluníčko je nevyzpytatelný. Ještě do toho pofukovalo, takže máte pocit, že jste ok a ono ne.. A to jsme normálně fakt zodpovědná a mažu si obličej 50 skoro i v Praze!

Večer jsme šli do restaurace Mur Mur, kde si dal Máťa chobotnici a já něco jako žebírka. No, upřímně to byla trochu dražší večeře, ale zase na dovolený jsi jen párkrát Tak jsme si dopřáli. Po příchodu zpět do LUVu jsem byla úplně vyřízená. Sice jsem se skoro celej den válela, ale to sluníčko strašně unavuje. Máťa byl statečnější a šel „zapařit“ na bar s ostatními hosty a s majitelem Carlosem. Vrátil se úplně nadšenej, kolik se toho dozvěděl, že poznal Fina, který rozjíždí řetězce restauraci po celém světě a je děsně dobrej (a vypadá jak Viking prý..) Kupodivu jsem jeho nadšení ve 2 ráno moc nesdílela, tak mi to musel převyprávět celé ještě druhý den.

Druhý den bylo nic moc počasí, ale nevadilo nám to. Seděli jsme na terase našeho pokoje a sledovali moře, psali články, četli knížky. Nic nám nechybělo. Tedy – až do večera. Oba jsme totiž ai z předešlého dne dostali úpal, klepali jsme se zimou a bylo nám hrozně špatně. A zrovna, když jsme měli ten nejromantičtější pokoj v životě  No, museli jsme se tomu smát, ale doteď mě mrzí, že jsme si ani nemohli večer sednout na terasu, dát si víno, povídat si a koukat na moře. Tak snad příště..

Další den byl den našeho odjezdu, ale my se snažili zdržet, jak nejdéle to šlo. Nechtělo se nám odtamtud. Ani za nic. Na pláži jsme leželi asi do 3, i když jsme měli check-out už ve 12. Loučilo se mi těžko, kor když mi je tak na 80% jasné, že do Mexika se zřejmě v nejbližších letech znovu nepodívám.. Ale jednou! Jednou se sem vrátím! Musím. Chci si dát to víno na terase 🙂

 


Co nás čekalo v další a poslední destinaci Playa del Carmen a proč mě zklamala, se dozvíte v příštím článku.

S.

 

Tenhle článek mohl vzniknout díky spolupráci s LUV Tulum. Všechny názory v článku jsou však jako vždy upřímné a založeny na osobní zkušenosti.

#madeinmexiko

 

 

<

 

Recommended articles

This error message is only visible to WordPress admins

Error: No posts found.

Make sure this account has posts available on instagram.com.

#Instagram
#madeinprague