Deníček z Mexika – II. CANCUN

Sandra, 11 března, 2017

Tak jsme tady. Po 28 hodinách v letadle, 3 přestupech a 1 horské dráze díky turbulencím, jsme se ocitli na letišti v Cancunu. Miluju ten pocit, když vystoupím z letadla a ovane mě teplý vzduch jak v sauně a ve vzduchu je prostě cítit zahraničí. To je pro mě jasný signál – dovolená začíná.

Na letišti nás vyzvedla Stephani, dcera majitelů vilky, u kterých jsme měli na jednu noc zůstat. Musím říct, že tohle je velká výhoda. Pokud někam jedete, zajistěte si odvoz ideálně z místa ubytování. Nejenom, že lépe dojedete, ale ještě se stihnete zorientovat a načerpat pár cenných rad. Nehledě na to, že se to vyplatí i po finanční stránce.

Ubytování bylo krásné! Jen trochu z ruky, takže nás Stefanie musela všude vozit. Za což nás samozřejmě taky pěkně zkásla, nebojte se 😀

První zastávka byla pláž.  Na výběr jsme měli ze dvou možností – veřejná pláž pro turisty plná barů a restaurací. Druhá možnost byla pláž pro místní, kde bychom se ale prý nedomluvili. Z praktických důvodů a hlavně z důvodu, než se rozkoukáme, jsme si zvolili variantu A – turistický ruch.

Pláž vypadala krásně – ze začátku.  Dokonalý písek, barva moře, kterou jsem snad ještě neviděla. Jen všude kolem hotely a restaurace žádná. Rozhodli jsme se teda, že ještě než skočíme do moře, se půjdeme podél pláže po nějaké podívat. Po 3 kilometrech jsme zjistili, že restaurace jsou jen hotelové, takže do žádné nemůžeme, ba co víc – nemůžeme se dostat ani z pláže. Ta byla totiž tak perfektně obklopena hotely, že tam nebyla ani skulinka, kudy vyjít. A ano – skrz hotel nás nikdo nepustil. Čekala nás tedy cesta na úplný začátek. Když jsme se konečně dostali zpět, měli jsme takový hlad, že jsme museli vyjít na hlavní ulici a jít někam směr „centrum“. No zkrátím to a řeknu vám, že jsme ušli za tohle odpoledne všudy všeho 14km. Bohužel jsme s takovou procházkou moc nepočítali a namazaní jsme byli jen opravdu sporadicky. To je důvod, proč ještě teď trpíme při nandavání kalhot nebo jiném nepatrném zavadění o naše červená lýtka.

Jinak byl první den celkem fajn, jen Cancun prostě není takové to typické místo na dovolenou. Tedy je, ale bohužel pro strašně moc lidí, takže je všude chaos, plno lidí a hluk. Je to jako jet na dovolenou do města. Za mě tedy určitě nedoporučuji. Jediné co bylo dobré, bylo ráno a skvělé ovoce, jinak bych tenhle den klidně vynechala.

Abyste z toho článku ale vůbec něco měli, přikládám pár zajímavostí, které jsem se dozvěděla:

Vtipný je, že z toho dne nemám vlastně žádné fotky protože fakt nebylo co fotit a my byli úplně vyčerpaní 😀

Tak zase brzy!

S.

Recommended articles

This error message is only visible to WordPress admins

Error: No posts found.

Make sure this account has posts available on instagram.com.

#Instagram
#madeinprague