Made in Blava – Travel tips

Nikola Ježková, 21 února, 2017

Hned na začátku začnu z „vostra“ a dám vám pro tento článek důležitou kvízovou otázku: víte, co je to Blava? 😀 No jasně, že Bratislava! Omlouvám se, ale žádnou těžší otázku v kapse nemám. Teda ještě bych se mohla zeptat, co je ona Bratislava, ale to už byste si ťukali na čelo a říkali si, že si z Vás snad dělám legraci. Ale pro jistotu. 😀 Bratislava je hlavní město našeho souseda – Slovenska. A právě tenhle soused je můj nejoblíbenější! Miluju slovenštinu, miluju příjemnou atmosféru a miluju tam spoustu míst, který prostě musíte navštívit. A právě to, je cílem celýho dnešního psaní. Inspirovat, poradit, nebo jen informovat, kam vyrazit v Blavě. 🙂

PAMÁTKY


Bratislavský hrad

Stavba téhle stavby (miluju i češtinu :D) začala v 9. století a jak už to tak u pevností bývá, nachází se na strategickém místě na kopci nad řekou Dunaj. V průběhu let došlo k řadě rekonstrukcí a přestavbám, ale výhled ten je pořád stejný – nádherný! Kromě něj si ale můžete vychutnat i prohlídku samotného hradu, nebo některou z probíhajících výstav. A malý tip, pokud kopec chcete nechat na autu. Těsně pod hradem se dá najít pár míst, za který po vás nikdo nechce žádný „éčka“, ale kdyby bylo nejhůř, vždy najdete místo ještě blíž Hradu, a to na sice placeném, ale za to krytém parkovišti.

restaurace


Restaurant Parlament

Pokud máte cestu na hrad, hned vedle najdete právě tuhle restauraci i opravdový parlament. V názvu teda nehledejte žádnou vědu! 😀 Místo je moderní, s dobrým jídlem, klasicky vyšší cenou, ale hlavně opět s výhledem. K dispozici mají denní menu, které vám ušetří pár eur. 🙂

http://www.restaurantparlament.sk/

UFO watch. taste. groove.

Ano, mají tam i UFO! Jestli je pravý, to už nechám na uvážení každého z vás. 😀 Tuhle vesmírnou loď rozhodně nepřehlédnete. Stojí na mostě SNP, který spojuje břehy Dunaje a pyšní se výškou, která sahá ke 100m. Celou konstrukci drží dvě velké nohy. Právě v jedné z nich najdete výtah. A kam vás doveze? Skoro až do nebes. Teda jen do nádherné a bohužel i drahé restaurace a na další vyhlídku. Pokud nechcete utratit milion, dejte si nahoře třeba jen horkou čokoládu, tu mají dokonalou! 🙂 Jo a rada pro velké klaustrofobiky: „Počkejte dole!“  Ten výtah je fuj a ještě ke všemu za něj musíte dole zaplatit. A že to není pár korun. Ale alespoň za jednu návštěvu penízky obětujte, vrátí se vám to v zážitcích! (cena cca 7.40 €, studenti 4,95)

http://www.u-f-o.sk/sk/index.html

restaurace

vyhlídka

Bratislava flag ship restaurant

No sláva! Konečně nějaký jídlo. Tahle restaurace se vybudovala v prostorách bývalého kina a je otevřená od roku 2014. Za jídlo si sice připlatíte, ale určitě nebudete litovat. Když si vzpomenu, jaká to byla bašta, začínám mít pěkný hlad. 🙂

http://www.bratislavskarestauracia.sk/en/

Altitude restaurant

Nahoďte formálnější oblečení a točte se. Nechápete? V téhle restauraci, do které se dostanete zase výtahem, jsou stoly postavené na pásu, který se točí kolem dokola. Když máte teda štěstí na počasí, užijete si po celou návštěvu hned několik výhledů. Zážitek je to opravdu nádherný a je dobré počítat s tím, že se za něj musí připlatit. Najdete ji na okraji Blavy na kopci a v lese. Dobré tedy je, zvolit jako dopravní prostředek auto, nebo taxi. A doporučuji udělat předem rezervaci.

http://www.altitude.sk/

KOLKOVNA

Teď pro vás mám dva tipy na restaurace, které najdete přímo u obchodního centra Eurovea. První je Kolkovna, ve keré najdete klasická slovenská jídla.

http://www.kolkovna.cz/cs/kolkovna-eurovea-19

LA MARINE

Miluju miluju miluju!!! Dokonalá restaurace s výhledem na řeku a dokonalým jídlem. Ideální jak na oběd, večeři nebo jen drink!

http://www.lamarine.sk/

kavárny


Obývačka cafe-restaurant

Tyhle kavárny s nápadem miluju! Sedačky, tapety, kytičky a obrazy. No zkrátka jako doma v obýváku. Co je ale hlavní mají tam dokonalé palačinky!!! Pošmáknout si na nich můžete nedaleko centra. 🙂

http://www.obyvacka.net/

ZDROJ: http://www.klikali.sk/sk/bary-restauracie/cafe-restaurant-obyvacka-74.html

URBAN HOUSE

Jedna z těch kaváren, která mi v Praze chybí – velký prostor, který je ale chytře rozestavěn a oddělen knihovnami, stěnami, zídkami, takže si v každém koutku připadáte útulně a jako byste tam byli sami. Ideální místo nejen na kafe, ale i práci, oběd, vlastně si tam umím představit celý den. Interiér je krásně doplněn různými žárovkami, knihami a pohodlnými křesly. V létě je tam i sezení venku pod lampionky a to je teprve krása.

http://urbanhouse.sk/

MONDIEU

Tuhle kavárnu jsem sice viděla jen z venku, ale rozhodně je na mém seznamu. Krásné prostory ve stylu Francie!

https://mondieu.sk/home/

BARY


LEMONTREE

Vyhlášený bar Bratislavy hned se třemi možnostmi. Rum club,  bar a restaurace s pálivými pokrmy a skybarem 🙂 V baru mají výborné drinky. Za mně můžu doporučit například Spicy Berry Caipiroska . Mňam! Jinak doporučuju udělat rezervaci, je tam skoro pořád plno!

http://www.spicy.sk/

OBCHODY


Eurovea

Nákupy! Jooooo! Eurovea alias obchodní centrum se 181 obchody a 31 restauracemi. To jen kdyby vás to venku na vyhlídkách už nudilo. 😀 Ale POZOR na cenu v eurech, zkresluje! Vždyť 10 eur na první pohled je jak zadarmo. No není. Skoro 300 z místa za něco, co navíc v ČR seženete za stejný peníze, nebo dokonce levněji. Doporučuju proto slevy, slevy a zase slevy. 😀 I tenhle obchoďák leží u Dunaje, a tak se kromě nakupování nabízí i skvělá procházka po břehu řeky. A jestli chození už budete mít dost, vychutnejte si pohled na hladinu v sedě. V restauraci, nebo kavárně, které se tam nachází.

BTW ideální místo na focení!

HOTELy


RADISSON BLU carlton hotel

Tady mohu doporučit jen místa, ve kterých jsem sama byla ubytovaná. Jedno z nich je Radisson Blu, kde kromě krásných pokojů najdete i úžasnou restauraci. Cena za standart room se snídaní: 144 EUR. Ale ty snídaně! To je dokonalost! Plno freshů, ovoce, zeleniny, vajíček, palačinek aaach.

https://www.radissonblu.com/en/hotel-bratislava

ART HOTEL WILLIAM

Tenhle hotel naprosto zbožňuju. Byla jsem tam ubytovaná během závodů WINGS FOR LIFE a jsou to nádherné prostory a hrozně útulné. Jen tedy snídaně jsou obyčejné, takže pokud jste milovníci snídaní, tak tady asi budete trochu litovat. Na druhou stranu, hned naproti máte URBAN HOUSE 🙂

http://www.arthotelwilliam.sk/

Jestli víte o dalších super místech, které v Bratislavě jsou, pište! Budete u mě mít zlatého bludišťáka. 🙂

N. a S.

 

Recommended articles

This error message is only visible to WordPress admins

Error: No posts found.

Make sure this account has posts available on instagram.com.

#Instagram
#madeinprague