ČESKÝ KRUMLOV

Sandra, 28 ledna, 2017

Je to ostuda, já vím, ale do Českého Krumlova jsem se podívala až nedávno. Jela jsem asi 100x okolo, ale znáte to, není čas, nechce se vám stavět, procházet se nechcete a blablabla. Proto jsem byla nadšená, když mě přítel při cestě z Lipna domů doslova „donutil“ zastavit se tam alespoň na oběd. A řeknu vám, to město jsem si zamilovala!! A vůbec se nedivím, že je zapsané na seznamu světového dědictví UNESCO.

ZÁMEK ČESKÝ KRUMLOV

Tohle je monument s velkým M. Je to rozhodně první věc, které si ve městě všimnete. A to nejen kvůli své kráse, ale i kvůli rozloze. Zámek je totiž hned po Pražském hradě druhým nejrozsáhlejším zámeckým areálem v ČR!  Zahrnuje 46 budov a palácových stavení soustředěných kolem pěti zámeckých nádvoří a 12,49 hektaru zámeckých zahrad a ostatních ploch.

Pokud se do Českého Krumlova vydáte, rozhodně byste si návštěvu zámku neměli nechat ujít. Nejenom, že tahle barokně-secesní stavba bere dech, ale je z ní i dokonalý výhled na celé město.

RESTAURACE

My jsme na doporučení zavítali do restaurace Papa´s living a nelitovali jsme. Mají vyhlášenou tomatovou polévku a domácí těstoviny, takže jsem neodolala lasagním. Kromě skvělého jídla by vás ale mohla nadchnout i terasa, která je otevřená za dobrého počasí. Je vystavěná přímo nad řekou, takže při jídle můžete poslouchat šum řeky a obdivovat architekturu Českého Krumlova. Krom toho jsou tu normální ceny, což je také velká výhoda.

Pokud budete chtít i kafíčko, doporučuje nedávat si ho v restauraci, ale porozhlídnout se po městě. Kavárna je tam totiž skoro na každém rohu a vypadají nádherně!

DOSTUPNOST

Pokud vlastníte auto, je to ideál. Cesta vám z PRAHY  zabere cca 2h. Pokud auto nemáte, nabízí se cesta autobusem, která je ale skoro na 3h. Nebo je pak možné jet spolujízdou. Např. s BLaBlaCarem.


Tomuhle městu, kterým kličkuje řeka Vltava, ulice jsou lemované pohádkovými domy, chodníky jsou dlážděné kostkami  a při pohledu vzhůru se vám vždycky zastaví pohled na dokonalém Zámku Český Krumlov, prostě nic nechybí! Je to zkrátka pohádkové město. A to ani nemluvím o kombinaci se sněhem. To vám teprve vyrazí dech.

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Recommended articles

This error message is only visible to WordPress admins

Error: No posts found.

Make sure this account has posts available on instagram.com.

#Instagram
#madeinprague