Moje dokonalá narozeninová fotka

Sandra, 30 prosince, 2016

A je to tu! Zase o rok starší. Hrozně ráda bych řekla dospělejší, uvědomělejší, uvážlivější, možná zkušenější, ale řeknu vám – jsem furt stejná. Pořád se někdy chovám jako dítě, vztekám se, bojím se ve tmě, neumím ukrojit rovně chleba a jsem pro každou kravinu. Takže následující story asi bude mluvit za vše…


Před měsícem jsem v obchodě našla prskavky ve tvaru čísel. Samozřejmě se mi hned před očima vybavila ta dokonalá fotka, kdy budu v ruce držet prskavky, vesele se usmívat a za mnou bude výhled na fjordy. K tomu napíšu popisek typu – I am 26 nebo the best day of my life.  Klasika. Přišel den D. Dokonce jsem si i v norské chatě umyla vlasy a namalovala se, i když je to tu vzhledem k odpočinkovému režimu skoro zakázané. Načesaná vycházím na terasu a hledám nejlepší úhel. Sakra, začalo poprchávat. No nevadí, to na fotce nebude vidět. Zapaluju prskavky. Nejde to. Zapálení prskavek zabralo nakonec asi 5 minut a spotřebovalo všechny sirky. Když se konečně povedlo, utíkám na předem určený bod s dokonalým zátiším. Martin chudák vyděšený s foťákem za mnou. Prskavky hoří rychleji než jsem myslela, foťák nechce zaostřit. Au to pálí..

A tak mám místo fotky roku tohle. Ale víte co, vlastně to vystihuje ten můj narozeninový den dokonale. A nejenom ten –  celý můj předešlý rok.  Protože ať je fotka jakákoliv, je za ni mnohem víc. Je za ni to, že má se mnou můj přítel neskutečnou trpělivost a klidně kvůli mě stojí v bačkorách v dešti, jen aby mě vyfotil. Je za tím zmrzlý nos z procházky před fotkou, kdy jsme šplhali na maják a málem odlítli. Je za ni to, že pro mě kamarádi ráno připravili snídani v 8h, i když nesnášejí vstáváni. Je za tím to, že mi dali tuhle krásnou mikinu, o které mluvím snad už rok. Je za tím vlastně i to, že jsem tyhle skvělý lidi vůbec mohla potkat a být s nimi v Norsku a oslavit s nimi narozeniny a Silvestr. Je za ni radost z toho, že si na mě vzpomnělo tolik lidi a napsalo mi tolik krásných zpráv. Je za ni radost z toho, že mám kolem sebe ty nejlepší lidi na světě a že většina z nich mě zná přesně takovou, možná i se stejným výrazem.


Takže i když fotka možná není dokonalá, pro mě má velký význam a proto jsem se rozhodla, že dneska kašlu na ,,image“ Protože ta fotka, to jsem já. Jsem praštěná, vystrašená asi z milionů věcí od tmy až po labutě.  Občas mi to nevychází přesně podle plánů, ale i přesto jsem neskutečně šťastná za to, co a koho kolem sebe mám. Takže děkuju vám všem, co mi ty roky děláte hezčí a hezčí! Jste nejlepší a já se vás budu držet jako klíště.

HAPPY BIRTHDAY TO ME!

Kiss Vaše S.

Recommended articles

This error message is only visible to WordPress admins

Error: No posts found.

Make sure this account has posts available on instagram.com.

#Instagram
#madeinprague