Závislost na mobilu + 5 důvodů, proč s tím skoncujete!

Sandra, 20 prosince, 2016

Ruku na srdce – kolik času denně trávíte na telefonu? Já možná víc, než jsem si myslela. Kolikrát se mi i stane, že mobil jen tak zvednu, kouknu se na obrazovku a zase ho položím. Určitě nebudu jediná, kdo se s telefonem a projížděním Instagramu probouzí, ale kdo s ním i usíná. Často se vymlouvám na to, že to je moje práce. Nejenom, že mám blog a sociální sítě jsou proto velmi důležité, ale mám také zaměstnání, kde jsou sociální sítě skoro hlavní náplní. Proto si musím udržovat přehled.  I když řeknu vám, tahle výmluva Martina rozesmívá ze všeho nejvíc.

Nedávno jsme ale byli na večeři v našem oblíbeném Modrém zubu. Vedle nás seděl mladý pár, možná v našem věku. Skoro celou večři strávili tím, že byli oba na mobilu. Občas prohodili pár slov nebo si ukázali nějakou fotku. A v tu chvíli jsem si řekla a dost.  Ano, online svět v dnešní době je a bude velkou součástí našich životů. Když zapomeneme doma mobil, jsme jako bez ruky. Dřív lidé večer seděli u televize, my sedíme nad mobilem. To je prostě přirozený „vývoj“. Kdo ví, co bude za pár let. Ale musí toho být všeho s mírou. Žít bychom měli hlavně ty naše životy reálny, ne životy našich přátel z FB…

A tak jsem si pro zajímavost stáhla do telefonu aplikaci. Jmenuje se Moment a měří vám, kolik času denně trávíte na telefonu. Možná si teď zavařím u šéfů, ale musím se o to s vámi podělit. Přijde mi to prostě hrozně moc. I když jak jsem psala výše – sociální sítě jsou moje práce, proto je občas možná kontroluji častěji než je třeba 😀

 

Myslím, že tahle aplikace stojí za to. Uvědomíte si, že je možná potřeba něco dělat jinak 🙂

5 DŮVODŮ PROČ NEPOUŽÍVAT MOBIL TAK ČASTO

1. ušetříte čas

Můžete věnovat čas něčemu úplně jinému, užitečnějšímu. Být tak produktivnější a méně ve stresu, že nic nestíháte 🙂

2. Mobil má na sobě více bakterií než průměrné záchodové prkénko

A to jako vážně! Mnohem „čistší“ je olíznout prkýnko než mobil. Studie dokonce ukázaly, že máme na mobilech – a teď se připravte – hovínka (pardon, že používám tak dětské slovo, ale nějak nejsem zvyklá psát ho takhle veřejně)!. Fuuj!!

3. lepší spánek

Studie ukázaly, že pokud spíte s mobilem u hlavy, zaděláváte si na zdravotní problémy. Od nespavosti, přes rozhození srdečního rytmu, až po bolest hlavy.

4. VÍCE ČASU S NEJBLIŽŠÍMI

Konečně si budete moct pořádně popovídat a ne jen koukat do mobilů.

5. Soukromé zážitky

Ne všechno je potřeba sdílet. Nechte si taky něco pro sebe. Měli jste krásný víkend? Uložte si ho v hlavě, ne na Instagramu. Uvidíte, že najednou budete mít víc co vyprávět.

 

Tak krásný den a dohodněme se, že ty mobily zahodíme alespoň na Vánoce někam do kouta. Nebudeme dělat Instastories a jednou si tu atmosféru necháme jen a jen pro sebe.

S.

Recommended articles

This error message is only visible to WordPress admins

Error: API requests are being delayed for this account. New posts will not be retrieved.

There may be an issue with the Instagram Access Token that you are using. Your server might also be unable to connect to Instagram at this time.

Error: No posts found.

Make sure this account has posts available on instagram.com.

#Instagram
#madeinprague