Závislost na mobilu + 5 důvodů, proč s tím skoncujete!

Sandra, 20 prosince, 2016

Ruku na srdce – kolik času denně trávíte na telefonu? Já možná víc, než jsem si myslela. Kolikrát se mi i stane, že mobil jen tak zvednu, kouknu se na obrazovku a zase ho položím. Určitě nebudu jediná, kdo se s telefonem a projížděním Instagramu probouzí, ale kdo s ním i usíná. Často se vymlouvám na to, že to je moje práce. Nejenom, že mám blog a sociální sítě jsou proto velmi důležité, ale mám také zaměstnání, kde jsou sociální sítě skoro hlavní náplní. Proto si musím udržovat přehled.  I když řeknu vám, tahle výmluva Martina rozesmívá ze všeho nejvíc.

Nedávno jsme ale byli na večeři v našem oblíbeném Modrém zubu. Vedle nás seděl mladý pár, možná v našem věku. Skoro celou večři strávili tím, že byli oba na mobilu. Občas prohodili pár slov nebo si ukázali nějakou fotku. A v tu chvíli jsem si řekla a dost.  Ano, online svět v dnešní době je a bude velkou součástí našich životů. Když zapomeneme doma mobil, jsme jako bez ruky. Dřív lidé večer seděli u televize, my sedíme nad mobilem. To je prostě přirozený „vývoj“. Kdo ví, co bude za pár let. Ale musí toho být všeho s mírou. Žít bychom měli hlavně ty naše životy reálny, ne životy našich přátel z FB…

A tak jsem si pro zajímavost stáhla do telefonu aplikaci. Jmenuje se Moment a měří vám, kolik času denně trávíte na telefonu. Možná si teď zavařím u šéfů, ale musím se o to s vámi podělit. Přijde mi to prostě hrozně moc. I když jak jsem psala výše – sociální sítě jsou moje práce, proto je občas možná kontroluji častěji než je třeba 😀

 

Myslím, že tahle aplikace stojí za to. Uvědomíte si, že je možná potřeba něco dělat jinak 🙂

5 DŮVODŮ PROČ NEPOUŽÍVAT MOBIL TAK ČASTO

1. ušetříte čas

Můžete věnovat čas něčemu úplně jinému, užitečnějšímu. Být tak produktivnější a méně ve stresu, že nic nestíháte 🙂

2. Mobil má na sobě více bakterií než průměrné záchodové prkénko

A to jako vážně! Mnohem „čistší“ je olíznout prkýnko než mobil. Studie dokonce ukázaly, že máme na mobilech – a teď se připravte – hovínka (pardon, že používám tak dětské slovo, ale nějak nejsem zvyklá psát ho takhle veřejně)!. Fuuj!!

3. lepší spánek

Studie ukázaly, že pokud spíte s mobilem u hlavy, zaděláváte si na zdravotní problémy. Od nespavosti, přes rozhození srdečního rytmu, až po bolest hlavy.

4. VÍCE ČASU S NEJBLIŽŠÍMI

Konečně si budete moct pořádně popovídat a ne jen koukat do mobilů.

5. Soukromé zážitky

Ne všechno je potřeba sdílet. Nechte si taky něco pro sebe. Měli jste krásný víkend? Uložte si ho v hlavě, ne na Instagramu. Uvidíte, že najednou budete mít víc co vyprávět.

 

Tak krásný den a dohodněme se, že ty mobily zahodíme alespoň na Vánoce někam do kouta. Nebudeme dělat Instastories a jednou si tu atmosféru necháme jen a jen pro sebe.

S.

Recommended articles

This error message is only visible to WordPress admins

Error: No posts found.

Make sure this account has posts available on instagram.com.

#Instagram
#madeinprague