Instagram – profík vs podvodník

Sandra, 9 prosince, 2016

Instagram. Aplikace, která z nás občas dokáže udělat blázny. Lezeme v restauraci na židle, riskujeme utopení mobilu na paddleboardu nebo strávíme hodinu aranžováním věcí. Asi to také znáte a neříkejte, že jste kvůli fotce nebyli alespoň jednou za blázny i vy 🙂

Věděli jste, že nejoblíbenějším hashtagem je #love and #selfie?

Cíl našeho počínání je jasný – chceme mít skvělou fotku, která bude perfektně sedět na náš Instagram. Ten je často laděn do určitého designu – černobílý, plný slunce, minimalistický, ladění do jedné barvy atd atd. Není pak divu, že pořídit fotku, která vám do vašeho stylu zapadne, není žádná legrace.

Věděli jste, že 90% uživatelů Instagramu jsou ženy pod 35 let?

Ale proč to vlastně děláme? Proč strávíme tolik času focením, editací a vymýšlením trefného popisku? Protože v dnešní době může být Instagram i vaším businessem.  V dnešní době je mnoho influencerů, kteří se prosadili právě na Instagramu a začali se tím živit. U nás je asi jeden z nejznámějších Leoš Mareš. Ten na Instagramu spolupracoval se značkami jako: Orbit, Olympus, BMW, Adidas… (zdroj: Forbes, září 2016)  Právě ve Forbes se Leoš Mareš umístil na 36 příčce. Mezi prvními jsou pak jména jako Jirka Král, Teri Blitzen, Ben Cristovao.

A není se čemu divit. Firmy velmi rychle pochopili, že tudy cesta nevede. A čím dřív to pochopili, tím dřív se jim začalo dařit. Asi nebude náhoda, že mezi nejúspěšněji instagramové účty značek patří: National Geographic (60 mil. followers), Nike (skoro 63 mil. followerů) nebo třeba WeWork, což je firma, která vám pomůže s pracovním prostorem a já si jejich Instagram fakt zamilovala (64,5 mil. followers)

fedex

Btw FedEx si taky nevede vůbec špatně!

Ale zpátky k „lidským“ instagramerům 🙂 České špičky už jsme vám zmínila, ale pokud chcete znát ty světové, tady to je.  Nejsledovanější instagram, hned po Instagramu samotného Instagramu (189 mil. followerů) :D, má SELENA GOMEZ, která má 99,8 mil. followerů. V závěsu je její nej kámoška Taylor Swift s 91,3 mil. followerů). Například Victoria Beckham je až na 100. místě s 12,4 mil. followerů.

A tady přikládám pár instagramerů, kteří se rozhodli, že budou svoje followery bavit vtípky 🙂 a funguje to!

ZACH KING – mistr ve střihu videí. Jeho Instagram si musíte zamilovat!

NASH GRIER – když jsem viděla Instagram tohohle klučiny, moc nic mi neříkal. Vlastně jsem ani nechápala, jak může mít skoro 10 mil. followerů. Pak jsem si ale o něm přečetla víc. Nash se během pouhých 2 let stal internetovým fenoménem. Natačel krátké skeče (Vines). Dnes spolupracuje se značkami jako MTV, M&Ms. Není divu, že firmy mu platí i $100,000, když má víc než 10,9, milionů sledujících a 2 biliony shlédnutí na Vibes 🙂 Btw je mu 18!! No, kde já jsem byla v 18….

THE FAT JEWISH – Josh vytváří na Instagramu funny memes a je neskutečně úspěšný. Má 9 mil. followerů.

Počet liků za den je 1,2 bilionů, což je v přepočtu 8.500 liků za sekundu.


Jak jsem říkala, Instagramem se dá živit, proto není divu, že někteří dělají maximum, aby se dostali na úroveň jiných. Bohužel ne vždy se drží fair play. Mám pro vás pár tipů, jak takového nefér „instagramera“ poznat.

Kupování followerů

Opět asi žádná novinka. V dnešní době je nespočet aplikací, přes které si můžete koupit followery. A na některých si je ani „nekupujete“ jen si je prostě „naklikáte“. Jak poznáte, že si člověk followery nakoupil? Měli byste porovnat poměr mezi followery a liky. Pokud má někdo 100.000 followerů, je asi trochu divné, aby měl jen 200 liků. Měl by jich mít alespoň 5-6 tisíc. Tzn. +- 5%.

Follow / Unfollow

Nesnáším firmy a uživatele, kteří mi 3x do týdne dají follow a pak zase unfollow. Pro ně je to samozřejmě způsob, jak o sobě zvýšit povědomí a nahrabat si pár těch follow navíc. Na druhou stranu podle mě otráví tolik lidí, že jim tahle taktika ani nemůže vyplatit.

Předepsané komenty

V dnešní době existují i aplikace, které za vás automaticky píší komenty a hází liky. Opět způsob, jak se více zviditelnit.

Kolik lidí sleduješ, tolikrát jsi člověk

HAHA ba naopak. Pokud má někdo jen pár followerů, ale skoro tisíce sleduje, opět tu asi něco nehraje..

 

No, není ten Instagram bláznivý? Nechte mi v komentářích vaše instagramové nicknamy. Ať se můžu podívat, jak ho vedete vy 🙂

S.

 

 

Recommended articles

This error message is only visible to WordPress admins

Error: No posts found.

Make sure this account has posts available on instagram.com.

#Instagram
#madeinprague