EUROPAPARK- místo, kde se pohádka kloubí s hororem

Sandra, 13 listopadu, 2016

Matějská je pro mě synonymum pro nákup cukrové vaty, tureckého medu a projížďky na labutích. Představa, že bych šla na horskou dráhu se mi hnusí už od mých 8 let, kdy mě rodiče „donutili“ jít na tu šílenou na Výstavišti. Ano, na tu co vypadá, že se rozpadne. Doteď si vzpomínám, jak jsem z ní slezla a u východu stál nějaký maskot Mickey Mouse. Když se mě vesele zeptal, jestli přijdu zase, začala jsem brečet a nepřestala skoro až domů. Z toho plyne jedno – nejsem milovník téhle atrakce! Trochu jsem to ale zapomněla říct zbytku party, se kterou jsme se rozhodli jet do Europaparku v Německu. A to je hotový ráj horských drah! Moje taktika byla jasná – jedu si užít atmošku a možná pár dětských atrakcí.

Jelikož cesta trvá z Prahy 6 hodin, rozhodli jsme se pro mezizastávku ve Stuttgartu. Ubytováni jsme byli v centru v krásném hotelu ALOFT. Od tohohle místa je to do samotného Europaparku jen hodina a půl, takže pokud si ráno přivstanete, můžete přijít krásně na 9h na otvíračku. Nám to samozřejmě nedalo a město jsme si ještě večer šli prohlédnout. Musím říct, že centrum bylo krásné.

Ale jak to v Europaparku funguje – zaplatíte 44,50 EUR, což je cca 1200 Kč a pak máte všechny atrakce free. Jediné, za co v parku tedy platíte je jídlo, pití a suvenýry.  Hodně lidí se mě ptalo, jestli tam nebyly moc velké fronty. Musím říct, že my si vybrali naprosto perfektní termín. V Europaparku jsou různé tématické měsíce a my stihli poslední den Halloweena. Vzhledem k tomu, že byla neděle a hlásili déšť, který se nám ale naštěstí vyhnul (i když mokrá jsem byla i tak, díky jedné skvělé vodní atrakci), nečekali jsem skoro vůbec. Jen jednou asi 20 minut, ale to uteklo jak nic. Plus mám pro vás tip – nasedněte hned u vchodu na vláček a dojeďte až na druhou stranu parku. Hodně lidí totiž park obchází od začátku. Proto když vy začnete od konce, užijete si dost atrakcí skoro bez lidí 🙂

A teď k tomu, jak jsem si to já, posera, užila. Musím říct, že nakonec jsem si horské dráhy zamilovala. Ze začátku jsem nikomu nevěřila, když říkali, že až to zkusím, budu to milovat. Ale fakt mě to bavilo. Kromě jedné dráhy jsem šla na úplně všechny a už teď se těším, až tam pojedu zase. Kdybych měla říct, která pro mě byla nejhorší, byla to asi taková dřevěná. Ta se s vámi při jízdě celá klepala a jela ohromnou rychlostí. Naopak nejvíc jsem si užila Blue fire, což je dráha, kde se různě točíte a jedete hlavou dolů. Kdo by to byl řekl…

Ale nebojte se, kromě horských drah je tam plno dalších věcí, které si zamilujete. Celé to tam je takové pohádkové. Na stromech visí princeznovské šaty, z chaloupky vykukuje ježibaba a parkem projíždí mašinka. Krom toho je každý prvek, ať už u horské dráhy nebo u pohádkové vesničky, dokonale propracovaný do detailu. Vážně mi nejednou vyrazil ten park dech.

Jak jsem psala výše, byl tam zrovna Halloween. Naprosto všude tedy byly dýně. Nedalo mi to a napsala jsem parku, kolik dýní tam celkem měli. No a prý víc jak 180.000. Tak si to představte!

Všem tedy určitě doporučuji. Můžete tam totiž jak s partou, tak s dětma. Každý si tam najde to svoje.

Já už se teď těším na příště a děkuju Terez a Johnimu, kteří nás tam vytáhli a nesmáli se mi, že jsem na každé horské dráze tak hysterická 😀 Nejlepší parťáci!

Dejte vědět, kdo jste tam byl nebo koho trochu navnadily fotky. 🙂 I když ta atmosféra se na fotky ani nedala zachytit. To musíte zažít.

S.

Co to tady dělám? :D

Další úlet 😀

Recommended articles

This error message is only visible to WordPress admins

Error: API requests are being delayed for this account. New posts will not be retrieved.

There may be an issue with the Instagram Access Token that you are using. Your server might also be unable to connect to Instagram at this time.

Error: No posts found.

Make sure this account has posts available on instagram.com.

#Instagram
#madeinprague