Paříž – město plné vzpomínek

Sandra, 11 října, 2016

Prahu miluju. Snad je to tím, že je mým rodným městem, možná jen tím, že je prostě nádherná.  Pak je tu samozřejmě dalších mnoho  měst a míst, do kterých se chci vrátit nebo podívat. I přes to všechno je na světě jedno město, které pro mě vždycky bude mít zvláštní význam. Tím městem je Paříž.


Bylo mi 6 let, když mi doma oznámili, že babička, děda a moji dva strejdové odjíždějí do Paříže, kde jim nabídli pracovní místo na ambasádě. Asi by se hodilo říct, že s babičkou jsem měla a mám hrozně silné pouto. Proto to pro mě nebyla zrovna veselá novina. A co uděláte pro smutné dítě, kterému se stýská? Budete ho za babičkou posílat co nejčastěji. A tak začalo moje pravidelné navštěvování Paříže..

Moje první návštěva tohohle kouzelného města byla hned v mých 6 let. Paříž mě přivítala tím nejkrásnějším způsobem – ohňostrojem. Doteď si pamatuji, jak jsem lítala po bytě a vykukovala z každého okna, které tam bylo, jen abych ho viděla ze všech stran. Paříž jsem potom navštívila ještě několikrát. V jisté chvíli jsem to přestala počítat. Jednou jsem tam dokonce strávila celé prázdniny.

A právě díky tomu jsem měla možnost Paříž poznat ze všech možných úhlů. Paříž mě naučila milovat francouzštinu, obdivovat styl Pařížanek, degustovat zdejší speciality, ale i takové banality, jako umět cestovat ve zdejším metru, které je horší jak labyrint a jezdit na kole. Vzpomínám si, jak mi děda sundal z kola kolečka a vzal mě do parku pod Eiffelovkou. Slíbil, že mě nepustí, že si to jen zkusím…A tak jsem jela. V jednu chvíli jsem si ale uvědomila, že mě děda pustil a já jedu úplně sama. Vzpomínám si,  jak jsem jen začala křičet: „Ale dědo, ty jsi mě pustil“ a v hlavě mi běžela otázka, jak z toho kola sakra slezu! Ale měla jsem radost. Pak už jsem byla k nezastavení a projezdila jsem park křížem krážem. Takže dědo, děkuju.

Mám štěstí – babičku a dědu už mám doma, ale strejda tam zůstal. Proto jsem byla nadšená, když nám s mamkou nabídl, že můžeme přijet a být ubytované u něho. Konečně si zase vychutnám pár dnů ve městě plném šarmu, romantiky a elegance.

Většinou si výlety plánuji a mám připravených 1000 míst, které chci vidět. V Paříži ale ne. Tady to není potřeba. Chci jen jezdit na kole a po cestě se zastavovat v krásných kavárnách, poslouchat francouzskou hudbu, popíjet kávu a jíst čerstvé croissanty. Nic víc ke štěstí nebudu potřebovat.

Tak bonne journée!!!

S.

 

 

 

 

 

 

Recommended articles

This error message is only visible to WordPress admins

Error: No posts found.

Make sure this account has posts available on instagram.com.

#Instagram
#madeinprague