ŠVÝCARSKO PO ČESKU

Nikola Ježková, 23 září, 2016

A je tu víkend! A co víc, dle slov meteorologů poslední teplý víkend! Proto si ho koukejte hezky naplánovat a někam vyrazit. A já Vám poradím jednu z možností, kam. 🙂

Před dvěma týdny jsme s Davídkem na rychlo vyrazili do krásného Českého Švýcarska (aneb „To je dost, že si mě zas vyvez, táto!“ :D). Kdo miluje přírodu, dech beroucí výhledy a procházky, je tohle místo přesně pro něj. A navíc to z Prahy není vůbec daleko. Pokud na silnici nepotkáte žádný nepořádek, pojedete necelé 2 hodiny.

Dejte si však pozor na ubytování. My sháněli hotel klasicky na poslední chvíli a byl to BOJ! Ty nejlepší byly obsazené, jiné hnusné, nebo kus cesty od národního parku. Doporučuji si pro případ nouze zkrátka jeden rezervovat a poptat se ještě na víc vyhovující přímo na místě. Hotely tam totiž najdete opravdu na každém rohu. Jelikož jsme to hned na začátku přehnali s túrou, nezmohli jsme se na hledání jiného a jeli na původní, domluvený, který byl asi 20 minut od samotného Hřenska – srdce Českého Švýcarska. Nakonec jsme ale vůbec nelitovali. Rodinný hotel ve stylu romantické chaloupky. Celý ho řídila majitelka, která nám ráno připravila i snídani. A pokud byste tam jeli ještě letos a jste otužilý, můžete si tam hupnout i do bazénu!

Sice miluju vyhlídky, ale vždycky nějak zapomenu na kopec, který je s nimi spojený. Naším jasným cílem byla proto nejznámější v oblasti, známá jako Mariina a hned za ní následovala druhá vyhlídka – Rudolfův kámen. Cesta byla náročná, občas plná zoufalství, vzteku a nadávek, ale na konci nás čekalo opravdu nádherné panorama. V cíli si můžete odpočinout a vychutnat svačinu (ať už třeba řízky). A nezapomeňte na dostatek pití!

Když budete mít víc času, vydejte se i k Pravčické bráně. My ji sice nestihli (z parkoviště je to 6km), ale díky tomu, jak je známá, asi stojí za to jí vidět. 😀  Na přání přítele jsme místo ní vyjeli na lodičky tzv. soutěsky. Projížďka stojí 80 Kč a máte v tom i bravůrní vyprávění „řidiče“. 🙂 Zpátky se můžete vrátit zase stejnou cestou, nebo pokračovat dál po svých. Jak daleko půjdete pěšky, záleží po pár kilometrech na vás. Každou hodinu jezdí z konkrétních zastávek autobus.

A kdyby Vám ještě na výletě zbyl čas, inspirujte se zde.

Užijte si víkend!

Vaše N. 🙂

14424198_10210111242484821_1617589004_o

Recommended articles

This error message is only visible to WordPress admins

Error: No posts found.

Make sure this account has posts available on instagram.com.

#Instagram
#madeinprague