ŠVÝCARSKO PO ČESKU

Nikola Ježková, 23 září, 2016

A je tu víkend! A co víc, dle slov meteorologů poslední teplý víkend! Proto si ho koukejte hezky naplánovat a někam vyrazit. A já Vám poradím jednu z možností, kam. 🙂

Před dvěma týdny jsme s Davídkem na rychlo vyrazili do krásného Českého Švýcarska (aneb „To je dost, že si mě zas vyvez, táto!“ :D). Kdo miluje přírodu, dech beroucí výhledy a procházky, je tohle místo přesně pro něj. A navíc to z Prahy není vůbec daleko. Pokud na silnici nepotkáte žádný nepořádek, pojedete necelé 2 hodiny.

Dejte si však pozor na ubytování. My sháněli hotel klasicky na poslední chvíli a byl to BOJ! Ty nejlepší byly obsazené, jiné hnusné, nebo kus cesty od národního parku. Doporučuji si pro případ nouze zkrátka jeden rezervovat a poptat se ještě na víc vyhovující přímo na místě. Hotely tam totiž najdete opravdu na každém rohu. Jelikož jsme to hned na začátku přehnali s túrou, nezmohli jsme se na hledání jiného a jeli na původní, domluvený, který byl asi 20 minut od samotného Hřenska – srdce Českého Švýcarska. Nakonec jsme ale vůbec nelitovali. Rodinný hotel ve stylu romantické chaloupky. Celý ho řídila majitelka, která nám ráno připravila i snídani. A pokud byste tam jeli ještě letos a jste otužilý, můžete si tam hupnout i do bazénu!

Sice miluju vyhlídky, ale vždycky nějak zapomenu na kopec, který je s nimi spojený. Naším jasným cílem byla proto nejznámější v oblasti, známá jako Mariina a hned za ní následovala druhá vyhlídka – Rudolfův kámen. Cesta byla náročná, občas plná zoufalství, vzteku a nadávek, ale na konci nás čekalo opravdu nádherné panorama. V cíli si můžete odpočinout a vychutnat svačinu (ať už třeba řízky). A nezapomeňte na dostatek pití!

Když budete mít víc času, vydejte se i k Pravčické bráně. My ji sice nestihli (z parkoviště je to 6km), ale díky tomu, jak je známá, asi stojí za to jí vidět. 😀  Na přání přítele jsme místo ní vyjeli na lodičky tzv. soutěsky. Projížďka stojí 80 Kč a máte v tom i bravůrní vyprávění „řidiče“. 🙂 Zpátky se můžete vrátit zase stejnou cestou, nebo pokračovat dál po svých. Jak daleko půjdete pěšky, záleží po pár kilometrech na vás. Každou hodinu jezdí z konkrétních zastávek autobus.

A kdyby Vám ještě na výletě zbyl čas, inspirujte se zde.

Užijte si víkend!

Vaše N. 🙂

14424198_10210111242484821_1617589004_o

Recommended articles

This error message is only visible to WordPress admins

Error: API requests are being delayed for this account. New posts will not be retrieved.

There may be an issue with the Instagram Access Token that you are using. Your server might also be unable to connect to Instagram at this time.

Error: No posts found.

Make sure this account has posts available on instagram.com.

#Instagram
#madeinprague