SUPERPOTRAVINY – krásná pleť

Sandra, 13 září, 2016
# BEAUTY

Přijde mi, že v dnešní době lidé docela zlenivěli a místo toho, aby se zamysleli, kde čerpat vitamíny z přírody, raději si koupí nějaké vitamíny v lékárně a podobné nesmysly. Přitom je kolem nás toho tolik z čeho můžeme čerpat. Tak jsem trochu zapátrala v časopisech, na internetu a v mé hlavě, do které se mi něco snažila narvat babička (ne nadarmo se říká babský rady :)).

Mám pro vás připravenou sérií tipů na superpotraviny. První bude o potravinách, které nám pomohou udržet si krásnou pleť a nejen to 🙂 Tak se na to pojďme podívat:

ZELENÝ ČAJ

Zelený čaj nebo matcha tea je můj skoro denní doping. Jedná se totiž o jeden z nejsilnějších antioxidantů. Látky, které totiž obsahuje, pomáhají s bojem proti volným radikálům a předčasnému stárnutí. Co to tedy pro nás znamená v praxi – když budeme pít zelený čaj, pleť se bude například lépe vyrovnávat se slunečním zářením a také nám pomůže se lépe vyrovnat s následky hektického životního stylu.

GRANÁTOVÉ JABLKO

Opět další potravina na anti-age. Ale nejen na to. Nenasycené mastné kyseliny, které granátové jablko obsahuje, nám totiž opět pomáhá s bojem proti volným radikálům a k zadržování vláhy v buňkách. V praxi to znamená, že naše pleť bude svěží a hydratovaná.

KUSTOVNICE ČÍNSKÁ

O téhle potravině jsem se dozvěděla poprvé na vítání čínského roku v hotelu Mandarin, kde byl právě z kustovnice vyroben čaj (kéž bych si pamatovala, jak ho dělali). Tyhle bobule jsou ideální na podporu vitality a dlouhověkosti. Obsahuj vitamíny A, C, E a B. Kromě dalších skvělých látek obsahují  aminokyseliny, které jsou velmi důležité pro nehty, vlasy a kůži.  Jsou také antioxidační a pozor – skvělé i na aknózní pleť.

Dále podporuje růst, snižuje hladinu cukru v krvi a hladinu krevních lipidů.

ACAI BOBULE

Asi není nikdo, kdo ještě neslyšel o acai bowl. Nejenom, že to je dobrý, ale i zdravé!. Věděli jste, že acai bobule obsahují ohromné množství vitamínů a antioxidantů? Například ty, které tělo brání před škodlivými vnějšími vlivy a také antioxidanty. Opět ideální pro pleť – jak pro tu aknózní, tak například na pigmentové skvrny.

GRAPEFRUIT

Grapefruit je super ovoce, a to díky tomu, že obsahuje chinin (právě díky tomu je ovoce tak kyselé), která je ideální obranou při chřipkových onemocněních. Zároveň má silné antioxidanční účinky. Zajímavé je, že grapefruitový extrakt je ideální v boji s bakteriemi, viry a plísněmi. Tzn. pokud trpíte na  afty, akné, plísně, mykózy, bradavice, lupénka, jděte do grepu.

Jo a snižuje chuť na sladké 😀 Asi ho budu muset jíst víc.

AVOKÁDO

Tak to je můj strašák, jelikož jsem se ho stále nenaučila jíst. Ale měla bych. Je to prý zázrak přírody. Nejenom, že obsahuje čistě rostlinný tuk, ale je to taky truhla na vitamíny a minerály.

Jen pozor, ať to s ním nepřeženete. Je totiž dost tučné. Jedno avokádo = 2000 Kj a to je fakt dost.

Tak by mě zajímalo, pro jakou superpotravinu si do obchodu půjdete jako první? 🙂 A přihazujte vaše tipy, ať si rozšíříme sbírku.

S.

 

Recommended articles

This error message is only visible to WordPress admins

Error: No posts found.

Make sure this account has posts available on instagram.com.

#Instagram
#madeinprague