NEJZAJÍMAVĚJŠÍ FAKTA O SOCIÁLNÍCH MÉDIÍCH + VTIPNÉ „KAMPANĚ“

Sandra, 11 září, 2016

S věkem zjišťuji, že co z hlavy nedostanu hned, to už tam možná zůstane v zapomnění navždy. Děsívé je, že jsem tohle zjistila ve 25 letech. No, co budu dělat za pár let, nevím.

Tohle moje zjištění mě vedlo k tomu, že jsem se rozhodla vám všechny moje postřehy a informace, které mě dnes na Babel campu 2016 zaujaly, sepsat do článku. Doufám, že budete překvapeni stejně jako já a nejednou vám spadne brada 🙂

INTERESTING FACTS ABOUT SOCIAL MEDIA

20

20-1

A jeden fun fact o Facebooku. Věděli jste, že si můžete změnit jazyk facebooku na pirátský? 😀

BEST MARKETING CAMPAIGNS

Na konferenci jsem se dozvěděla, že jedna z nejdůležitějších věcí v marketingu je komunikace se zákazníkem. Už jen kvůli tomu, že celých 88% zákazníků dá na online review (btw těchto 88% věří online review víc než svým kamarádům). Pár příkladů vám sepíšu. Já se u nich fakt pobavila. A některé mě dostaly svou nápaditostí.

Skyscanner

Tenhle „neplánovaný“ marketing vznikl ve chvíli, kdy muži vyjel na skyscanneru spoj se 47 letým přestupem (Nikčo, tak to ti to letělo do té Indonésie ještě dobře ne? Nikči děsivá cesta do Indonésie). Společnost nemohla zareagovat lépe. Místo toho, aby suše odepsali, že se stala chyba, přišli s výčtem možností, které za ty roky může James dělat.

skyscanner-1

skyscanner-2

Virgin train aneb jak udělat z obyčejného h**** skvělé promo

Hodně jsme přemýšlely, jestli je tohle real nebo jen dobře naplánovaná kampaň. Ať je to tak nebo tak, měla neuvěřitelný úspěch!

Tenhle příklad je Adamovi, který jel vlakem Virgin trains. Během své cesty dal tweet z wc, ve kterém psal: Akorát jsem udělat opravdu velký bobek, ale ve vlaku 19.30 z Eustonu do Glasgow už není žádný papír. Prosím, pomozte. Na to společnost zareagovala poměrně hbitě a toaleťák mu po personálu poslala 😀

 

247934aa00000578-2900208-the_reaction_times_from_virgin_trains_to_adam_s_desperation_was_-a-11_1420625260869

SPRS.ME

Jeli byste na výlet, ale nemáte nápad? Kupte si třeba letenku na sprs.me a až letišti zjistíte, kam jedete. To musí být skvělé dobrodružství!

sprsme

Nike

Prosím, ať tohle někdo udělá v Čechách a já se tu stojku klidně naučím!! Díky této kmapani bylo nasbíráno okolo 25 000 fotografií. Viral jak má být!

 

POLITIKA

Social media fungují i v politice. Nejúspěšnější politické profily mají:

liticke-profily

V USA se teď konají prezidentské volby. Donald Trump má 2x více fanoušků na FB než Hillary Clinton. Doufejme, že to nic neznamená 🙂

trump

 

A to je pro dnešek vše. Doufám, že se vám tento jiný druh článku líbil. Pokud ano, budu ráda za zpětnou vazbu. At vím, že s nimi mám pokračovat.

Pa

S.

Recommended articles

This error message is only visible to WordPress admins

Error: No posts found.

Make sure this account has posts available on instagram.com.

#Instagram
#madeinprague