5 důvodů proč je Instastory lepší než Snapchat

Sandra, 7 srpna, 2016
#

Pomalu ale jistě zjišťuji, že zase nebudu tak v obraze, co se technologií týče. Když jsem totiž jednoho dne otevřela Instagram a vykoukli na mě nahoře kulaté ikonky lidí, měla jsem za to, že to je nějaký aktualizace. Že mi teď třeba Instagram bude ukazovat, čí příspěvek jsem ještě neviděla. Nadšeně to vyprávím Terez, která mi ale rychle vysvětlí, o co tu jde. Cože, Instastory? Ale vždyť to je stejný jako Snapchat…

Nejdřív jsme si říkala, že to je pěkná blbost. Proč bych měla používat další sociální síť, kor když už jednu úplně stejnou mám. A mimo to, vždyť je to vůči Snapchatu hrozně nefér. Dokonce mě napadaly i hlubší otázky – jako např. jestli to není protiprávní. Ano, až takhle daleko jsem se dostala.

Když jsem však na konci dne konečně zjistila, kde je to tlačítko, kterým se nahrávají videa (pamatujete na první větu tohohle článku?), zjistila jsem, že to není zas tak špatná věc. A hned vám řeknu proč.

  1. 2in1

Pro mě ten nejhlavnější bod. Konečně vám na dvě věci stačí jen jedna aplikace a nemusíte přepínat jak blázni. Už tak máme těch aplikací, kde žijeme virtuální životy tolik, že skoro nemáme čas žít ten opravdový.

  1. Find me if you can

Taky vás vždycky štvalo, že když jste nedali na Snapchatu jméno přesně, tak jste daného člověka nenašli? V tom je to na Instagramu mnohem jednodušší. Instagram ale hlavně používáme už o něco déle, takže jsem si jistá, že na něm máte spoustu zajímavých lidí, které jste si ale na Snapchatu ani nepřidali. Mě nejvíc baví sledovat ty zahraniční, které mám na Instagramu už od dob, kdy jsem si ho založila.

  1. Easy switch

Když máte osobní účet a blog, musíte pořád přepínat z jednoho na druhé. U Snapchatu to znamenalo pořád se přihlašovat a odhlašovat. Na Instagramu jen v dolním rohu překliknete účet a je to!

  1. User friendly

Nevím, jak vám, ale mně se na tom Instagramu mezi těmi videi a uživateli kliká nějak tak víc přirozeněji a jednodušeji. A taky nemusíte čekat, než se vám video znovu načte. Když chcete totiž daného uživatele vidět ještě jednou, jednoduše přetáhnete prstem zpět – tedy doleva. Stalker level 100.

  1. Who do you follow?

Na Instagramu máte většinou tolik lidí, že jen těžko můžete sledovat všechny, pokud chcete mít vlastní život. Nicméně Instastory se dají projít celkem rychle. Už jsem díky tomu narazila na pár lidí, které jsem po shlednutí „story“ přestala sledovat úplně. Takže si vlastně na svém účtu můžete udělat i trochu pořádek.

Jedno velké mínus tu stále je a mě je jasné, že víte které – FILTRY! A přiznejme si, to je skoro hlavní důvodu, proč na Snapchat chodíme. Co když zrovna nemáme nejlepší make-up a potřebujeme na sebe hodit ten beauty antický filtr, který dělá každýho o dva levely krásnějšího? A když nepomůže ani to, proč nebýt na chvilku malina nebo toast? No, až s tímhle Instagram přijde, s radostí se se Snapchatem rozloučím..

A kde nejraději sledujete vaše oblíbence? A kam raději přidáváte?

 

Recommended articles

This error message is only visible to WordPress admins

Error: API requests are being delayed for this account. New posts will not be retrieved.

There may be an issue with the Instagram Access Token that you are using. Your server might also be unable to connect to Instagram at this time.

Error: No posts found.

Make sure this account has posts available on instagram.com.

#Instagram
#madeinprague