V. MONTENEGRO – JAK JSME ZASE VOLALI POLICII

Sandra, 21 července, 2016
#

mapa Zabljak

Už se tu objevili nějaké stížnosti, že nepíšu pravidelně (zdravím Pavle :)), ale důvod byl vlastně dost jednoduchý – nic jsme nedělali. Dva dny jsme se jen váleli na pláži, hráli volejbal, pouštěli draky, stavěli hrady z písku a blbli ve vlnách jako děti. Prostě klasická dovolená tak, jak ji miluju. Vlastně jsem první den dost usilovně přemýšlela o tom, co vám napíšu. No, musím se sama sobě smát, kdybych jen věděla, co přijde…

Už je to u nás celkem klasika, že máme dny pestré a vždycky se musí něco stát, jinak bychom to prostě nebyli my. Upřímně jsem věřila, že tohle bude první den, kdy to prostě prolomíme a budeme mít děsně „nudný“ den. Po dni stráveném na pláži jsme si koupili na trhu ryby na gril, zeleninu a plno dalších dobrot na gril. Totálně nacpaní jsme se nezmohli na víc, než si sednout s vínem a hrát BANG (btw. znáte tu hru? Jestli ne, doporučuju. Pro partu ideální :)). Posilněni večerem nás nenapadlo nic lepšího, než se jít vykoupat do moře. A pozor – dostáváme se k zápletce!

Vyrazili jsme na pláž, kluci už téměř v rozběhu do moře, když tu nás zastavila parta Slováků. Prý se šli koupat do moře a nechali na břehu tašku s doklady, penězi, novým IPhonem a klíči od auta a někdo jim ji ukradl. Ouč. Moje povaha mi nedovolala říct jim na plnou pusu, že jsou za 1. blbci, že nechávají věci bez dozoru a za 2. že teď jsou zřejmě fakt v háji. Naštěstí jsme okamžitě všichni vystřízlivěli a začali situaci řešit. Jedna část se rozmístila po pláži s nadějí, že zloděj alespoň něco odhodil a my ostatní šli k autu – bylo by víc než jednoduché, aby s ním zloděj ujel, když měl vše potřebné. Na místě jsme zavolali policii, která ale byla víc než laxní. Odpověď typu „jo to se stává, ty věci teď už budou na Kosovsko – Albánské hranice. My s tím máme problém“, jsme fakt nečekali. Ok, naštěstí mám na tyhle situace Máťu, který vždycky ví, co dělat. Slovákům jsme tedy doporučili druhý den zajet na ambasádu, sundali jsme jim z auta jedno kolo, aby jim s autem neodjeli a odvezli je na hotel. Upřímně by mě zajímalo, jak to s nimi dopadlo.. Takže to jen abyste viděli, že my fakt máme pořád něco. Ale říkám si, že všechno se děje z nějakého důvodu. Kdybychom se nešli koupat, nemohli bychom jim pomoct. A vzhledem k jejich zhroucenému stavu a šoku měli celkem štěstí, že nás potkali.

Každopádně my už jsme teď z lenivých dvou dnů na pláži zase v zápřahu. Další destinace ŽABLJAK. Po cestě nás ještě čekala zastávka na Tara Bridge, kde kluci objevili Zipe line, takže si jízdu přes údolí nemohli nechat ujít. Teď už bydlíme v krásné chatičce s dokonalým výhledem. Zašli jsme na klasické jídlo a dali si klasické pití. Teď už spát, zítra nás čeká nějaký hardcore výstup. Držte palce!!

 

Předešlé dny:

I. MONTENEGRO TRIP: FIRST STOP – CROATIA

 

II. MONTENEGRO TRIP – JAK JSME MÁLEM NEMĚLI KDE SPÁT

III. MONTENEGRO TRIP – JAK JSME BOURALI NA HRANICÍCH

IV. MONTENEGRO – SKORO JAKO JERSEY SHORE

 

 

Recommended articles

This error message is only visible to WordPress admins
This endpoint has been retired

Error: No posts found.

Make sure this account has posts available on instagram.com.

#Instagram
#madeinprague