V hlavní roli LILEK a Russell Hobbs

Sandra, 18 února, 2016
#

Asi je vám všem jasný, že nejsem food bloggerka a nikdy nebudu. A to z jednoho prostýho důvodu – nikdy se mi nepodaří naaranžovat jídlo na fotku tak dobře, aby vám jen při pohledu na ni tekly sliny.

Fakt jsem se o to několikrát snažila – jídlo naaranžovala tak, že se pak téměř nedalo jíst, osvítila ho světly na natáčení a okolo talířů poházela květiny a různé jiné blbiny. Ale stejně – výsledek stál za nic. A tak jsem svojí pomyslnou dráhu food blogerky vzdala. I přes to se ale pokusím vám ukázat moje dva oblíbené recepty s lilkem. Sice s obyčejnými fotkami, ale za to se to dá jíst a je to fakt rychlé a zdravé. Tak snad mi to odpustíte 🙂
Když jsem nedávno dostala na vyzkoušení tenhle grill od Russell Hobbs Family Grill & Melt, hned jsem přemýšlela, co uvařit.  Vzhledem k tomu, že teď dodržuji zdravý jídelníček (více se dozvíte v příštím článku), rozhodla jsem se pro můj milovaný lilek.

ZAPEČENÝ LILEK S MASEM A ŽAMPIONY

Budete potřebovat

A jdeme na to. Jako první jsme si lehce naklepala maso a okořenila ho. Já používám nejraději koření na steaky. A dávám ho skoro úplně na všechno.  🙂
Mezi tím si na pánvičce osmahneme na kapce oleje cibuli a když je krásně zlatavá, přidáme žampiony. Ty smažíme, dokud nechytnou barvičku.

Poté si „vydlabeme“ lilek a naplníme ho směsí masa a cibulky se žampiony. Zakryjeme sýrem a dáme zapéct.

Tady se mi krásně hodila funkce grilu, kde můžete odendat horní desku a přímo grilovat. Díky tomu se sýr krásně roztaví a zapeče.

Podáváme s rýží, bramborem, kuskusem. Co je libo. Bon apetit.

Zapečená lilková kolečka

Kdo mě zdá, tak ví, že miluju všechno, co je zapečené se sýrem. Tuhle svojí lásku chci právě uplatnit v tomhle článku. Protože tenhle grill od Russell Hobbse k tomu úplně vybízí. Tenhle recept je mage jednoduchý, a to víc ho miluju. Ideální na lehčí večeři.
K dalšímu zapečenému receptu budete potřebovat:
Sice mám pocit, že tenhle recept byste zvládli i bez popisu jen podle fotek, ale přeci jen to popíšu 🙂 Krok 1 – nakrájejte si lilek na kolečka

Krok 2 – lilek lehce potřeba olivovým olejem. Opravdu jen lehce. Když to přeženete, lilek se vám pak jakoby rozmočí. Potom ochutíme kořením dle výběru. Já používám směs koření na zeleninu.

Krok 3 – dáme lilek grilovat

krok 4 –  když chytne lilek barvičku, posypeme ho nastrouhaným čedarem a necháme zapéct. tady se mi opět náramně hodila funkce přímého grilování.

krok 5 – dejte se do jídla!!

Snad jsem milovníkům lilku a zapečeného sýra udělala radost. Už teď mám v hlavě další recepty, které bych mohla na grilu připravit, tak se těšte. 

Ještě bych na závěr chtěla zhodnotit gril samotný, když už nám byl poskytnutý na recenzi :). Pracovala se mi s ním moc dobře. Oceňuji možnost nastavení teploty, ale i ovlivnění toho, jak daleko budou desky od jídla a ovlivnit tak tlak desek na jídlo. Díky tomu můžete perfektně připravit ryby.  No a pak samozřejmě je super i výše zmiňovaná funkce – odstranění horní desky a přímé grilování. To si zamiloval hlavně přítel, který si na grilu pravidelně dělá snídani – toust zapečený s raclette sýrem. Chtěli byste jeho recept? 🙂

Samotný gril je zahřátý do pár minut, takže vám příprava jídla zabere minimum času. A co oceňuji nejvíc já je to, že se dají desky mýt v myčce!! Hurá! Více informací ZDE.
 
Takže ještě jednou díky za možnost opět si ulehčit vaření a vařit zdravěji.
A co vy? Máte domácí gril? A máte vůbec rádi lilek? 😀
S.
#sponsoredpost

Recommended articles

#Instagram
#madeinprague