Ruce na prsa

Sandra, 16 října, 2015
Photos by Dialog Jessenius/Ruce na prsa
Když jsem se poprvé setkala se sympatickou Markétou, která se podílí na kampani Ruce na prsa a ta nám navrhla, abychom se podílely na akci s názvem Módní čaj o páté, a to rovnou jako modelky v rámci Pink fashion show, byla jsem nadšená. Mít možnost využít blog na podporu dobré věci, je totiž jedna z věcí, které jsme  chtěly dosáhnout. 

Než se dostanu k akci samotné, ráda bych vám celou kampaň představila, a to hlavně z toho důvodu, že i já sama si teprve nedávno uvědomila, o jak důležitou věc se jedná. Většina z nás si totiž vždycky myslí, že se jich to netýká. Ani já nebyla jiná, a to do doby, než jsem zjistila, že to není jen problém žen přes 40, ale i těch 20 ti letých..

Co to tedy vlastně je kampaň Ruce na prsa a proč vznikla?

Hlavním cílem kampaně „Ruce na prsa“ je zvýšit povědomí o důležitosti samovyšetření prsu pro nejširší veřejnost.
Dále se organizace snaží přispět ke zvýšení počtu žen, které využívají bezplatný screening. V České republice je to totiž v dnešní době pouhých 50%. Vyšetřit se ale přitom můžete samy doma. Jen málo žen však ví, jak na to. A právě proto tady máme kampaň Ruce na prsa. Díky jejich návodu na stránkách Ruce na prsa – jak se vyšetřit, to pro vás bude hračka, stejně tak jako pro mě. Najdete tam i video, takže to opravdu zvládne každý.  Tak na co čekáte. 🙂 Stále váháte? Tak si přečtěte následující fakta:

 • 30% případů rakoviny prsu odhalí partner
 • v současné
  době má u nás rakovinu prsu 72.000 žen a každým rokem přibývá 7.000 nově
  diagnostikovaných případů
 • 2 miliony žen mezi 20 –
  45 lety ještě nespadá do pravidelného mamografického screeningu placeného
  zdravotní pojišťovnou

Tak co? Zkusily jste to nebo zkusíte po přečtení článku? 😉 Pokud jste odpověděly ano, tak pro vás mám za odměnu něco o samotné akci. Kdo řekl ne, má zákaz číst dál! A to jako fakt!

Akce Módní čaj o páté byla moderovaná Ivou Kubelkovou a mezi modelkami byla například Andrea Verešová a spousta známých blogerek jako: 

Na přehlídku jsme si měly každá vymyslet vlastní outfit, který jsme měly odprezentovat. Jediná podmínka byla růžové tenisky od Novesty. To vybírání bylo pro mě asi nejhorší. Nic mi nepřišlo dost dobré, abych v tom mohla jít přehlídku (taky máte občas takové ty dny, kdy vám prostě vůbec nic nesluší?). Nakonec jsem vybrala podzimní outfit v M&S, kterému tímto moc děkujeme za půjčení. 

No nebudu vám lhát, byla jsem docela nervózní. Já a modelka. No to určitě. Ani jsem neměla čas natrénovat ty správné pózy (no taky to tak dopadlo). Naštěstí byla na místě k dispozici úžasná vizážistka Ariana Beauty (fb stránka) a Lucie Gibodová. O vlasy se nám postarala skvělá kadeřnice Monika Nováková ze salonu Tomas Arsov Hair & Beauty Intstitute. Díky jejich zkrášlení jsem sebrala odvahu a vydala se na „molo“. 
Jako první byla na řadě přehlídka šperků ZORYA. Ano, to byl ten moment, kdy jsem šla stejnou přehlídku právě s Andreou Verešovou. Na plac jsem vyrazila jako první a musím říct, i přes původně domluvených 15 vteřin, jsem tam prolítla jak vítr. V backstage jsem měla asi tak 10 minut na převlečení a nachystání outfitu. Tentokrát šla i Nikča. O tu jsem fakt strach neměla. Na pózování je zvyklá a neznám fotogeničtějšího člověka. Ona vypadá dobře i když zrovna jí a to fakt málokdo (viz fotka dole).  No, nemůžu říct, že tentokrát jsem pózováním strávila víc času. Ale bohužel mám jen dvě ruce, takže póza ruce v pravý bok, póza ruce v levý bok, vám moc času nezabere. 
Naštěstí jsem vše zvládla a musím říct, neskutečně jsem si to užila. Vlastně by mě docela bavilo být v pozici, kdy vás všichni obskakují a starají se o vás, častěji. No a kdo ne. 
Akce to byla jednoduše úžasná. Poznala jsem spoustu skvělých blogerek konečně osobně a měla možnost si zkusit něco nového. Ještě jednou děkuju moc RUCE NA PRSA za pozvání a za to, co dělají! Pokud byste je chtěli potkat na živo, zajděte například na Ladies Night v Cinema City
Vaše, už vyšetřená, S.
P.s. O tom, že jsem byla fakt dobře namalovaná svědčí i fakt, že nemám od přítele ani jednu fotku z mola, jelikož mě prý skoro nepoznal a než se rozkoukal, už jsme byla pryč. 😀

Recommended articles

This error message is only visible to WordPress admins

Error: No posts found.

Make sure this account has posts available on instagram.com.

#Instagram
#madeinprague