Ovesné sušenky s oříšky a lesními plody

Sandra, 23 října, 2014
I když se člověk snaží jíst zdravě, chutím nelze poručit. Proto si vždycky rády děláme všelijaké ovesné sušenky s ovocem a ořechy. Tyhle pojmenujme třeba jako „ovesné sušenky s lesními plody“. Jsou výborné, zaženou chuť na sladké, zasytí a hlavně – jsou zdravé!

Na sušenky potřebujete
ovesné vločky
banán
bílý jogurt
slunečnicová semínka
pekanové ořechy
med
hořkou čokoládu
mléko (já používám mandlové)
lesní ovoce
Přesné množství ingrediencí nepíši záměrně, jelikož hodně záleží na vaší chuti a na konečné struktuře „těsta“. Těsto by mělo být spíše hutnější, aby se z něj daly tvořit placičky. Kdyby bylo moc řidké, přidáte jen ovesné vločky.
Tak začínáme – do mixéru dáte oříšky a čokoládu a lehce pomelete.
Poté vezmete banán a rozmixujete na kašičku. Poté rozmixovaný banán, jogurt a med přimícháme k oříškům a čokoládě. Tím se nám vše pěkně spojí. Přidáme trošku mléka. Teď už jen docílit požadované struktury těsta. Jak jse již říkala, důležité je, aby se z něj daly tvořit placičky.

 

Pokud nevíte, kde hledat 12 měsíčků stejně tak, jako já, budete si muset vystačit s mraženými lesními plody. Já mám nejraději od firmy DIONE.

 

Poté tvarujeme placičky. Na ty pak dáme rozdrcenou směs lesních plodů a posypeme zbytkem čokolády.

Poté už jen dáme do trouby. Tu si předehřejeme na 220 a pečeme cca 10 minut. Že jsou sušenky hotové poznáte podle toho, že těsto ztuhne a zezlátne.

Po vychladnutí přendáme na talíř a můžeme rovnou jíst. Přejeme dobrou chuť a dejte vědět, jak se vám povedly. Rády se podíváme i na fotky.

 

 

 

Recommended articles

This error message is only visible to WordPress admins

Error: No posts found.

Make sure this account has posts available on instagram.com.

#Instagram
#madeinprague