FASHION INSPIRATION: bez čeho se na lodi neobejdete

Jak probíhal náš týden na jachtě, a že jsme vlastně vůbec někde byly, asi už víte. 😀 No ještě dneska se k tomu dobrodružství chci na chvíli vrátit. Jak už název napovídá, dnešní článek bude o módě a přidáme i pár triků, co si na takovou jachtu zabalit.  Ono totiž vzhledem k tomu, že s lodí můžete přejet kam chcete, čeká vás i spousta různých situací. A to od šnorchlování, přes fashion fotky ve městě až po ranní túry, protože chcete mít piknik s východem slunce. Zároveň si toho ale nesmíte zabalit moc, protože na lodi je hodně omezený prostor. Zapomeňte tedy na obří kufry.

Zkrátka a dobře, sbalit si je docela prekérka. Proto doufám, že jestli se na něco podobného budete jednou chystat (třeba zrovna se sea_freaks_cz), ulehčí vám tenhle editorial trochu práce. A pokud se nikam nechystáte tak si alespoň počtěte, co všechno na lodi musí řešit milovníci módy.


YACHTING

what to pack on the yacht jacket: Puma, Sunglasses: ZOOT, shoes: Converse, cap: New Era, T.shirt: Esmara

Jestli si představujete jachtu jako nóbl záležitost, tak si k tomu přičtěte věčně vysypané skříňky  (proto čím méně věcí, tím méně úklidu),  jak se pořád loď naklání, záchod na páčku a noci v mikinách a kulichu. No dobře, tady je hodně důležitý fakt, kdy a kam na jachtu/loď jedete. My byly Chorvatsku, kde jsou nejlepší termíny červen – září. A jak říkám, nenechte se zmást tím, že jedete k moři. I tak je potřeba teplé oblečení. Při plachtění to fučí a večery na moři taky nemusí být vždy ty nejteplejší. Proto mám pro vás pár tipů, bez čeho bych to na lodi nedala.

Bez čeho se neobejdete:

 • Na jachtění je vždy dobré mít pevné boty. Loď je občas opravdu dost nahnutá a při nějakých rychlých manévrech jsou žabky docela blbá volba. Pamatuju si, jak jsem v jednu chvíle doslova visela za stolek a snažila se nespadnout. 😀
 • Druhou hodně důležitou věcí je klobouk, kšiltovka, čelenka. Na moři to praží, a vzhledem k tomu, že při jachtění to fouká, můžete na to vedro snadno zapomenout. Sluníčko se vám ale připomene hned ráno, a to rovnou třeba úpalem. A vezměte si jich raději víc, je možné, že vám některé ulítnou…
 • Určitě si zabalte taky pohodlné dlouhé kalhoty, třeba nějaké tepláky, nebo legíny a triko s dlouhým rukávem. Právě to se ukázalo jako nakonec ta nelepší volba. Takže móda nemóda, luxus neluxus, i na jachtě jsou tepláky potřeba!!!
 • Poslední věcí je nějaká nepromoková bunda, která vám neprofoukne. Můžete alespoň sladit barvu (červená, modrá žlutá), když už nemůžete mít jen plavky a rozevlátý závoj (teda alespoň tak jsem si původně outfit na loď představovala).

FASHION

čelenka: ZARA, kraťasy: no name, šátek: ZOOT – žlutý, krémový , plavky: Calvin Klein , brýle: ZOOT

Další kategorií na lodi je samozřejmě móda. Přeci jen ta bílá jachta, tyrkysová voda a sluníčko přímo vybízejí k focení. I na to tedy při balení musíte myslet. Ruku na srdce, zas tak náročné to není. Je to jak balení na Macháč, jen se držíte námořnických barev.

Bez čeho se neobejdete (a v kufru vám to zabere minimum):

 • plavky (haha, rada nad zlato)
 • klobouk – to samé jak u jachtění. Sluníčko praží a bez něj to prostě nejde
 • šátek – vzhledem k pravidelným skokům do vodu se vám pořád nechce oblíkat. Proto je šátek ideální volba. A my našly hned několik možností, jak ho použít – od sukně, přes šaty až po deku na opalování. Jo a jednou jsem ho měla jako čelenku. No prostě jachta must have.
 • sluneční brýle – vždy a pořád. Nejenom, že na lodi se zásadně nemalujete, ale ty odrazy sluníčka od moře dají očím taky zabrat.
 • šortky – babička vždycky říkala, nikdy nezůstávej v mokrých plavkách. Holky chápou… No a běhat po lodi v kalhotkách by asi bylo divný…

CITY

Dress: Calvin Klein, trousers: HaM, shoes: , handbag: Reserved, beach handbag: River Island

A pak je tu kotvení v marínách a u malých městeček. Přesně ta chvíle, kdy chcete být po těch dnech, kdy máte vlasy slepené od soli, obličej zná jen krém na opalování a po večerech sedíte v teplákách, zase trochu za dámu. Nebojte, stačí jen pár kousků, které se pak dají kombinovat.

Za nás jsou to určitě:

 • pohodlné boty – nikdy nevíte, kudy budete procházet a jaký bude „terén“.
 • bílé kalhoty – k těm se hodí všechno (takže jen střídáte trika) a pořád si zachováte „namořnický styl“.
 • dvě kabelky – malou a velkou – my zvolily malou v červené barvě, abychom outfit trochu rozbily a jednu velkou, do které se nám vejdou foťáky a další kravinky, bez kterých se neobejdeme.
 • šaty – až vás budou kalhoty nudit, sáhněte po šatičkách. Vezměte si pruhované nebo roztomilé na ramena.

 

 


tak AHOOOOJ

N.