KAM O VÍKENDU / 6.10-8.10

Taky se vám při pátku stane, že vlastně nevíte, co s víkendem, ale doma se vám sedět nechce? Tak právě proto jsme se rozhodly obnovit rubriku, ve které vám budeme přinášet tipy na zajímavé akce. A budeme rády, pokud se s námi o něco zajímavého podělíte i vy.


Pátek – 6.10.2017

24.břevnovské posvícení 2017

Posvícení na Břevnově trvá celý víkend. V pátek začíná ve 14hod a o víkendu již od 10hod. Po celou dobu budou otevřeny stánky s jídlem a pitím a v provozu bude i několik pouťových atrakcí.  Na sobotu a neděli má Břevnov připravený i doprovodný program, ve kterém si přijdou na své dospělí i děti. Vystoupí několik skupin, kouzelníci a připraven je také ohňostroj. Zkrátka taková všehochuť. A co je ještě lepší, nikdo po vás nebude chtít žádné vstupné.

Na Stojáka

Pokud jste milovníci stand up show a nevadí vám, že si za ní trošku zajedete, můžete se vydat do Janských lázní na Na Stojáka. Z Prahy cesta trvá asi 2 hodiny. Program začíná ve 21hod. Vstupenky koupíte přímo na místě v Black Hill Baru. Za lístky na sezení zaplatíte 250 Kč a na stání 190 Kč.

4.narozeniny housemagazine.cz

Jestli chcete na mejdan, vyražte do clubu Retro Music Hall ve Francouzské ulici. Housemagazine.cz má narozeniny a na oslavu si vybral právě Retro. Vystoupí DJ TiGi, DJ MIO, SNBM, Wavehookers, Nick Hardin, PATRICK JUNIOR a Jesper. Holky za vstup neplatí a kluci to mají za 80 Kč. Startuje se ve 22hod.

Božský Sorrentino – kompletní retrospektiva

Vyrazit můžete i na celovečerní promítání do kina Světozor. Na programu jsou filmy Paola Sorrentina a to Přebytečný člověk, Následky lásky, Rodinný přítel, Božský, Tady to musí být, Velká nádhera, Mládí. Začátek je v 18hod. Zarezervovat vstupenky si můžete zde.

Sobota 7.10.2017

Dolce Vita – festival sladkostí, kávy a čokolády

Kdo má rád sladkosti nesmí chybět na festivalu věnovanému právě jim (a kávě). Akce se koná na Smíchovské náplavce od 10-19hod. Vstup je samozřejmě na náplavce zdarma.

Zámecké dýňování

Ať už máte rádi dýni k obědu, nebo jí jen rádi vyřezáváte uvítáte akci na zámku Nelahozeves. Akce je vhodná, jak pro děti, tak dospělé. Na programu jsou kromě dýní i prohlídky zámku, divadelní představení, nebo třeba řemeslné stánky. Začátek je v 9hod. Dospělí to mají za 110 Kč, studenti a senioři za 85 Kč a děti za 65 Kč, přičemž cena zahrnuje i prohlídku.

Se psem mě baví běh

Běh, kterého se můžete zúčastnit s pejskem, nebo bez. A ještě je to pro dobrou věc. Výtěžek poputuje na konto neziskové organizace Se psem mě baví svět. Oficiální zahájení programu je ve 13hod a celá akce se koná v Praze v parku Stromovka. Start běhu je přímo u Planetária. Startovné je krásných 150,-/110,-.

Humbookfest 2017

Akce pro všechny milovníky knih. A především pro mládež. Přímo na místě budou čeští spisovatelé, redaktoři, překladatelé a blogeři. Navíc se dostaví i tři americké spisovatelky (Jenny Han, Joelle Charbonneau, A. G. Howard). Událost se koná v MeetFactory na Praze 5 od 9:30 hod. Vstupné je 449 Kč.

 Night Run 2017

Pokud jste z českých Budějovic a rádi běháte, nenechte si ujít Night Run. Startuje se z Náměstí Přemysla Otakara II. ve 14hod. Startovné je 500 Kč.

 Stará Praha a my

Akce na Střeleckém ostrově je určená především pro děti. Připraveny jsou pro ně sportovní aktivity, malování a soutěže. Dozví se, jak vznikla Praha, proč se Petřín jmenuje Petřín a spoustu dalších zajímavostí. Začátek je ve 14hod a vstupné je 150 Kč na osobu, kromě předškoláků, ti to mají zadarmo.

 

Další

Neviditelná výstava

Výstava při které je dokonalá tma. Tady vám zrak nepomůže. Zapojíte místo něj ostatní smysly, především hmat. Tahle výstava bude v Praze v Novoměstské radnici trvat už jen do konce roku. Tak ji nepromeškejte. Student to má za 150 Kč, dospělý za 180 Kč a celá rodina za 450 Kč.

Divadlo

Divadlo Bez zábradlí – Krkonošské pohádky
Divadlo Broadway – Tři mušketýři (Romantický příběh o přátelství, lásce, ale také o intrikách a nenávisti se odehrává v první polovině 17. století, kdy vládl Francii Ludvík XIII. Ten se však více než o stát zajímal o organizování plesů, honů a jiných světských radovánek.)
Divadlo Hybernia – Iago (Geniální klasické milostné drama, moderně zpracované a přenesené hudbou do žhavé současnosti. Vyprávěné tak, jak ho prožívá Shakespearův nejslavnější zloduch. Iago. Budete ho milovat.)
Divadlo Kalich – Atlantida (Tajemství bájného kontinentu Atlantidy nepřestává lidstvo vzrušovat už od starověku. Atlantida je nejspíš jenom legenda, sen,  jehož obrysy rozmazal čas, ale má-li naše civilizace přežít, potřebuje sny, potřebuje ideály, potřebuje pocit, že ještě má smysl o se něco snažit.)