3,2,1 BĚH! Aneb našla jsem důvod, proč s ním začít

Mám vážně slabou vůli, hlavně co se cvičení týče. Už mám doma třetí multisport kartičku (každá na tři měsíce). Za tu dobu jsem byla ve fitku max 4x. Takže asi tak.. Stejně tak to mám s během. Jdu jednou, bolí to, ale jsem namotivovaná. Jdu po druhý, bolí to ještě víc a už to není taková zábava, jdu po třetí a už je mi jasný, že už nikdy nepůjdu. Ale pozor, teď je to jinak.

Našla jsem důvod, proč běhat. Ten důvod je blížící se závod – WINGS FOR LIFE WORLD RUN. Běží se v Bratislavě. A o čem je? Běžíte, dokud vás nezajede nedostihne auto. Zní to děsivě? No, já se děsím spíš toho, že budu jako první na řadě. 😀 A právě proto jsem začala s tvrdým tréninkem. Můj cíl je alespoň 10km (původně jsem měla 6, začínám si fandit). Poběžíme s kamarádkou. Můžeme trénovat a povzbuzovat se navzájem. Zatím se snažíme běhat 3x týdně. 12 dní a běhat jsem byla tak 5x, takže zatím paráda. Dokonce jsem se vykopala k běhu i po pouhém čtyř hodinovém spánku. To je skoro na medaili.

Teď jsem ve fázi, kdy mě to vážně děsně baví a i když to pořád BOLÍ!, tak to dělám ráda. No uvidíme, jestli se mi tohle nadšení vyplatí na závodě. Tak mi 8. května držte palce. Určitě vám pak napíšu, jak jsem to dala / nedala.

A co vy? Nechcete s tím během taky začít?:) Najděte si taky nějaký závod, bude se vám trénovat líp. A nebo jen myslete na to, jak super postavu budete mít v létě v plavkách 😉

Let´s run!!

běh

 

 

 

 • Jitka “Vituš” Šrůtková

  S běháním ti fandím. Já ho celý dosavadní život od srdce nenáviděla a minulý rok mě docela chytnul. Pořídila jsem si kvalitní boty, protože ty jsou základem úspěchu, žejo :). Akorát teda pořád tápu, jak si vytrénovat tu vytrvalost v tom, že uběhnu na jeden zátah třeba 5 km. Zatím dám 3 km a to střídačka chůze – běh…a jak se prokousat k tomu plynulému bez chůze běhu je mi stále záhadaou. Máš nějaký zkušenosti, tip? 🙂 Fajn den, Jitka

  • Sandra Ježková

   Ahoj Jituš,
   boty jsou určitě základ. Já zrovna dnes běžela ve starých a bolí mě kotníky ještě teď!
   Nejlepší je začít tak, že střídáš běh a chůzi, nemusíš vyloženě hned dát na jeden zátah 5 km 🙂 Takže tak, jak to děláš teď, je fajn. Ono se to časem podá. Důležité je také naučit se dýchat. Musíš dech udržet pod kontrolou. Já si ze začátku počítala – 3 vteřiny výdech, 3 nádech. Nejdřív je to divné, ale časem se to zautomatizuje.
   Držím palce s během. Důležité je vytrvat, ono se to poté zlomí a bude to jen radost!
   Krásný den
   Sandra

 • Pingback: Madein2016! | Made in Prague()

 • Pingback: #MadeForRun | Made in Prague()

 • Pingback: 3 tipy jak být fit bez fitka | Made in Prague()