FOLLOW YOUR DREAMS

 

Vlastně  ani nevím, po kolikáté tenhle článek přepisuji. Tenhle motivační článek je pro  mě hrozně důležitý, protože je o mně a o velké změně. Tak jdeme na to. Klapka po stopadesáté.
 Konec roku 2015 byl pro mě těžký. Každý den přemýšlím, co se životem. Konkrétně tedy s tím profesním. Denně projíždím nabídky práce. S tou svojí jsem totiž nebyla spokojená. A to jsem měla práci, kde byl víc než slušný plat, stálá pracovní doba, skvělý kolektiv a práce se stala tak stereotypní, že už vás nic nemohlo překvapit. Proč jsem si tedy stěžovala a nebyla spokojená? Chybělo mi to, že mě práce nenaplňovala. Nebylo to to, kde byste se mohli realizovat a tvořit. Domů jsem chodila v zásadě bez nálady, a to se vám podepíše i na osobním životě.
Zjišťuji, že nejsem jediná, kdo má tyhle problémy. Dnes a denně se potkávám se svými přáteli, kteří řeší to samé. Nejhorší na tom je,
že se změn bojíme. A to i v našem věku, kdy nemáme skoro co ztratit a nemáme závazky (děti, hypotéky…). Člověk nerad riskuje a nerad mění to, co je již zaběhlé. A to teď nemusím mluvit jen o práci, ale i o vztazích, ve kterých často lidé zůstávají jen ze zvyku nebo ze strachu, že si už nikdy nikoho nenajdou (mimochodem šílená blbost!).
Zpátky ke mně –  je listopad a já narazím na nabídku práce, která mě víc než nadchne. Má všechno, co jsem chtěla. Posílám životopis a motivační video. Nervozitou mi buší srdce. Uteče pár měsíců, projdu si pár koly pohovorů (jako by toho nebylo málo v angličtině!) a najednou sedím na tom nejlepším místě se skvělými lidmi a dělám práci, která mě neskutečně baví. Do práce chodím dřív, než musím a domů chodím s úsměvem. Zrovna před pár dny jsem se vrátila z teambuildingu na horách.  MILUJU TU PRÁCI (doufám, že to budou číst moji šéfové a dostanu nějakou tu hvězdičku navíc:D).
Ale co tímhle článkem chci říct – jděte si za svým, dělejte, co vás baví. Zní to jako fráze? Ale není. Zvládla jsem to já, člověk, který nemá rád změny. Tak to musí zvládnuot každý. Šla jsem si za svým a musela jsem zariskovat. Zahodila jsem práci, která mi dávala jistotu za tu, která mě dělá šťastnou.
Na závěr mám pro vás motto, které jsem měla na ploše počítače od doby, co jsem poslala životopis po dobu, než jsem poprvé usedla do křesla v nové práci. Ale myslím na něj i teď. Je totiž víc než pravdivé.

 THE ONLY PLACE WHEN YOUR DREAM BECOMES IMPOSSIBLE IS IN YOUR THINKING / JEDINÉ MÍSTO, KDE SE SNY STÁVAJÍ NEMOŽNÝMI, JE VAŠE MYSL.

Držím vám palce, ať si splníte své sny! Jde to!
Kiss,
S.
 • Anonymní

  Hezký, gratuluji 🙂 být šastný, je důležitý! A strašně by mě zajímalo, kde si pracovla předtím a kde ted? 🙂

  • Děkuji a souhlasím, že být šťastný je velmi důležité. Pracovala jsem v oblasti obchodu a nyní pracuji v online marketingu.

 • Krasne napsane. Mluvis mi z duse a urcite motivujes spoustu dalsich lidi. Dnes je plno moznosti jen se je bojime vyuzivat 🙂

  • Děkuju. Právě mám pocit, že to je problém čím dál tím více lidí. Honíme se jen za penězmi a vůbec nemyslíme na sebe. Občas se to řekne snadno, ale když se chce, všechno jde 🙂

 • Krasne napsane. Mluvis mi z duse a urcite motivujes spoustu dalsich lidi. Dnes je plno moznosti jen se je bojime vyuzivat 🙂

 • Super článek! 🙂
  Find joy in the ordinary

 • Na článek i blog jsem narazila úplnou náhodou…i když možná to náhoda ani nebyla… s prací řeším poslední půl rok naprosto to samé. Dělám v sociálních službách. Na tuto pozici taky nemám až tak špatný plat, s nadřízeným se dá taky mluvit, kolektiv mi už tak nesedí. Nicméně ta práce mě nenaplňuje a co víc demoluje mi šíleným stylem zdravotní stav. Domů chodím zničená, psychicky vycucaná a přesně jak píšeš odráží se mi to v osobním životě byť nechci. Ze začátku jsem se strašně bála praštit s výpovědí na stůl přes to, že nic nemám. Když někam napíšu většinou to nevyjde…teď jsem se rozodla a k poslednímu dubnu končím. Jinou práci nemám takže mě asi čeká pracák. Mám z toho strach ale na druhou stranu si říkám, že na mě třeba čeká ta práce, která mě bude naplňovat. Snad…jen jsem ji ještě nenašla a netuším jaká by to mohla být…
  Jsem ráda za tenhle post, vlil mi naději do žil že nějaká ta top práce čeká i na mě :). Tobě přeju ať se ti v nové práci daří a užívej si to. Mít fajn kolektiv a práci která naplňuje je k nezaplacení.

  Hezký den, jitka

  • Milá Jitka,

   děkuji moc za tvou reakci i za sdílení tvého příběhu.

   Úplně chápu, o čem mluvíš. Život je krátký na to, aby člověk dělal něco, co ho nebaví. Myslím, že jsi ale teď překonala ten nejtěžší krok – rozhodla ses! Určitě na tebe někde ta krásná práce čeká. Důležité je hledat a nevzdávat to. Hlavně je potřeba si i trochu v hlavě utříbit, co člověk vlastně hledá. Ono se pak za tím cílem jde lépe.

   Držím ti moc palce, ať dosáhneš svého snu!

   Sandra

 • Pingback: Madein2016!!!! | Made in Prague()

 • Michaela Polomis

  Krásně napsáno Sárinko,
  určitě souhlasím. Téměř ve stejnou dobu jsem řešily to samé. Rozhodnout se bylo nejsložitější (dnes z asistentky v top managementu, make-up artistkou a vlasovou stylistkou). Ted už jen odhodlání a vytrvalost! Práce mě naplňuje a dělá radost. Není to vždy jednoduché, ale stojí to za to! Držím všem palce, ať naleznete to pravé a hlavně nechte předsudky stranou.
  Hezký večer, Míša

 • Pingback: FOLLOW YOUR DREAMS – ROK POTÉ | Made in Prague()