I love colors of autumn

 jacket – Mango, jumper – , scarf . Primark, bag – Primark, leggings – , shoes – , sunglasses . Rayban
Kdyby bylo na podzim teplo, určitě by se tohle roční období zařadilo do mého nejoblíbenějšího. Ty barvy všude okolo jsou prostě neskutečný. Právě v tomhle období mám tendence vrátit se zpět k malování, které pro mě dřív bylo tím nejúžasnějším relaxem. A co je lepšího malovat, než přírodu, která hraje tolika barvami.
Původně byl tenhle outfit zamýšlený pouze na výlet, ale když už jsem měla foťák a tak úžasný kulisy, využila jsem to.Proto jsem vyfotila tenhle outfit. Jde o něm především o kombinaci vzorů a jak je mým zvykem – o pohodlí. 
EN:
If autumn was more sunny, it will be my favourite season. I totally love colors which are  everywhere. This season makes me thinking about painting again. I used to pain a lot. It is amazing relax for our mind. And what is better for painting that this amazing colorful nature?

 I did not plane to make a photos for my outfit post. But why not?  I like this outfit, because it is comfy and it is mix of paterns. Perfect for trips to the countryside, but also to the city.