PURO aneb zmrzlina jako z Itálie

Taky vám v Praze v létě chybí zmrzlina, jakou mají třeba v Itálii? No nám šíleně! Když už najdeme zmrzlinu, která je opravdu dobrá, pro změnu ji zase nandavají způsobem, který nás dokáže vytočit. Určitě to znáte taky – otírají kopeček tak, že vám na něm zbude jen malá „bambulka“. Pche, aby se nepředali. Oproti tomu v Itálii vám zmrzlinu nandavají skoro lopatou. To bychom ale nebyly my, abychom si neporadily. Proto vám prozradíme, kde v si v Praze zajít na jednu z nejlepších kopečkových/lopatových zmrzlin.

Tuhle kavárno-cukrárnu, pořád jí neumíme dát jasný název, najdete u zastávky tramvaje Výtoň (kousek od Palackého nám.). Dál už hledejte podle níže přidaných fotek, jelikož na ulice moc expert nejsem. Kavárnu s velmi příjemným prostředím vede milý cizinec (podle chuti zmrzliny ho tipujeme na pravého Itala, ale je taky dost možné, že tam je jen nastrčený a má nás zmást). 
Vybrat si můžete jak z klasických příchutí jako je jahoda, vanilka, kokos, tak i nevšedních jako je např. maková, mangová, bazalková nebo třeba banánovo-smetanová. V každém kopečku opravdu cítíte chuť ovoce a ty porce! Mezi naše oblíbence patří malinová, mangová a oříšková. Ale máme v plánu zkusit je všechny (Gotta catch´em all!) Zmrzlinu si můžete vychutnat klidně i venku na předzahrádce, ale vzhledem ke krásnému interiéru nám přijde škoda, chodit někam ven. 


Kromě zmrzlin si tu ale můžete pochutnat i na kávě, dortících a kdo ví na čem ještě. My viděly zmrzliny a okolní svět nás moc nezajímal.
A jelikož nás zase čeká týden tropických teplot, tak je ideální čas, abyste je zkusili i vy! Dejte nám vědět, jakou netradiční příchuť jste zkusili! Šli byste třeba do bazalky?
Mějte se krásně,
S+N