PALAČINKY Z OVESNÝCH VLOČEK

Strašně ráda si v neděli dělám jiné snídaně než obvykle v týdnu. Tentokrát jsem dostala chuť na palačinky.Palačinky! Kdo by je nemiloval! Ale pokud se snažíte jíst zdravě, měly by pro vás být palačinky, hlavně kvůli mouce, tabu. Proto jsem byla nadšená, když jsem objevila na netu recept na palačinky z ovesných vloček! Aleluja! Ovesné vločky mě opět zachránily. 

Tenhle recept je úplně jednoduchý a dalo by se říct, že od klasických palačinek se liší jen výměnou mouky za ovesné vločky. Ale vezměte to popořádku. Co budete potřebovat na cca 2 porce (tzn. pro dva lidi, ne na 2 palačinky :))
  • cca 160 g ovesných vloček
  • 2 vejce
  • 200 ml mléka
  • špetka soli
  • polévková lžíce medu
  • cokoliv, čím si je budete chtít ochutit: javorový sirup, ovoce, jam, oříšky, jogurt nutellu – ne kecám, nutellu ne, vždyť to má být zdravé
A teď k samotnému postupu. Vločky nejdříve lehce rozmixujte. Ale nemusíte úplně do mouky, větší kousky nám v tomto případě totiž vůbec nevadí. Poté smíchejte vločky, vejce, mléko, sůl, med a vše pořádně smíchejte. Měla by vzniknout klasická konzistence na palačinky. Tudíž ani ne moc vodové, ale ani ne úplně husté. Pokud by vám vznikla konzistence příliš hustá, přidejte mléko. Pokud příliš tekutá, přidejte vločky.
Poté smažíme na pánvi. Přidat můžete malinko oleje, jen aby pánev nebyla úplně suchá a palačinky se nám nepřipálily. 
A na závěr moje oblíbená činnost – zdobení palačinek. Snažím se dávat na ně většinou zdravé, ale dobré věci. Proto na mých palačinkách najdete ovoce – většinou jahody, banán a to vše lehce zakápnu javorovým sirupem. Pokud nemáte rádi sladké věci, určitě vám budou chutnat ovesné palačinky i samotné. Jsou totiž chuťově úžasné. Nebo můžete jen lehce zaprášit skořicí.

Bon apetit, S.

  • Miluju palačinky! Takový recept jsem ještě neviděla a tedy ani nezkoušela, takže děkuji za tip na snídani pro příští víkend! 🙂 Svojí víkendovou fotku snídaně jsem vám dala na zeď facebooku 🙂