SLOW PEC – zpomalte na chvilku!

O víkendu nás s Niky čekal rodinný oběd. Vybraná byla restaurace SLOW PEC v Líšnici (cca 15 minut za Prahou). A víte, proč slow pec? Jak už prozrazuje nápis na jídelním lístku, tahle restaurace si potrpí na tom, připravovat vše pomalu. Což trochu platilo i o obsluze, ale nic, co se nedá přežít. Je to prostě takový rodinný podnik, kam si jdete posedět a popovídat si a ne do sebe jídlo ve spěchu naházet a zase jít. Stačí si vlastně jen přeložit název – SLOW PEC – pomalá pec.


Nečekejte meníčko, které budete studovat půl hodiny. Tady je jen cca 7-8 hlavních chodů + 2 polévky, a nějaké předkrmy. Každý týden se pak obměňuje týdenní nabídka, kdy je servírovaná vždy nějaká specialitka. Takovýhle užší výběr ale vůbec není na škodu. Donutí vás to zkusit něco nového
a ne si pořád dávat jen kuřecí steak s broskví a sýrem (když jsem byla dítě, byla pro mě největší specialitka tohle a pizza Hawai – nenáročné dítě….).

Nakonec jsme si skoro každý dali něco jiného, což je při počtu 7 lidí a 7 druhů hlavních jídel celkem slušné degustační menu.  Jen musím být příště rychlejší s foťákem….
Verdikt je takový, že to je příjemné místo, kde můžete strávit hezké nedělní odpoledne. Restaurace tak dostála svému názvu. Opravdu jsme všichni na chvilku zpomalili a v klidu si popovídali. Tak posbírejte rodinu a udělejte si fajn den..:)
Více info zde: http://www.slowpec.cz/
S.
,